رئیس مجمع صنفی انبوه سازان استان گفت: برای اینکه بتوانیم در آینده وضعیت خوبی از نظر ایمنی و استانداردسازی ساختمان ها داشته باشیم، باید از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم.

به گزارش تبریزمن، جمشید برزگر، رییس کانون سراسری انبوه سازان کشور در دومین همایش ناب سازی مصرف انرژی گفت: در دهه اول بعد از انقلاب اگر میزان استفاده از تکنولوژی در ساخت و ساز را بررسی کنیم، می بینیم از قطعاتی استفاده شده که مضرات آن را امروز تجربه می کنیم. مسئولین ما در آن دوران سرمایه گذاری لازم را انجام ندادند و ما با بروز مشکلات فراوان نتیجه این نوع تفکر را مشاهده کردیم. در دهه دوم انقلاب ساخت و ساز با الگویی دیگر بعد از زلزله رودبار و زلزله بم اجتناب ناپذیر شد و آمدیم قانون نظام مهندسی را تبیین کردیم که از آن هم سوء استفاده شد.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در آینده وضعیت خوبی از نظر ایمنی و استاندار سازی ساختمان ها داشته باشیم، باید از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم. در بهترین شرایط درآمدی ای که داشتیم برای اینکه بتوانیم صنعت ساختمان سازی خودمان را با جهان وفق بدهیم، کاری انجام نشد، زمانی که ۸۰۰ میلیارد درآمد نفتی داشتیم، علاوه بر اینکه قدمی برای بهبود وضعیت مسکن برنداشتیم، بلکه با مسکن مهر به غارت بیت المال پرداختیم. شما تبریز را نبینید، مسکن مهر در سایر شهر های کشور به یک بحران تبدیل شده است.

وی افزود: ما بجای اینکه قطار سریع السیر تبریز میانه را که ۱۶ سال است مانده و هنوز حتی یک متر بتن ریزی نشده است، آمدیم یارانه یا به عبارتی سم در جامعه پخش کردیم.

جمشید برزگر در ادامه گفت: در کنار صحبت هایی که انجام می شود، از مسئولین و نمایندگان مجلس عزیز خواهشمندم به بخش خصوصی کمک کنند تا با پیشرفت تکنولوژی توسط آن ها شاهد مسکن استاندارد و امن باشیم.

وی ادامه داد: ما تا جایی که سرمایه گذاری نکرده باشیم، نمی توانیم به بهره برداری و سود برسیم. نیازمند حمایت مادی و معنوی دستگاه های دولتی مختلف هستیم که سرمایه گذاری کنیم و بهره برداری انجام دهیم. ما در حوزه انرژی و بهینه سازی مصرف آن چه برنامه ریزی و عملکردی داشته ایم؟ دستورالعملی داده اند که به ساختمان های بهینه شده یارانه تعلق می گیرد اما ما هنوز نتوانسته ایم چنین مبلغی بگیریم. دولت باید هزینه کرده و برای نسل آینده سرمایه گذاری کند. امروز یک لیتر گاز، چند لیتر برای فردا خواهد بود، اما در حال حاضر با غفلت از این موضوع داریم انرژی را به راحتی هدر می دهیم.

وی در خاتمه گفت: ما باید به فکر نسل آینده باشیم، لذا امیدواریم با مدیریت خوبی که در دولت تدبیر و امید برقرار است، بتوانیم بهتر و آسانتر از تکنولوژی های روز دنیا استفاده کنیم، که یکی از آن ها هم در حوزه انرژی است. اگر چنین رویکردی باشد، من از طرف همه همکارانم قول می دهم که ساختمانی امن و محکم برای مردم عزیزمان بسازیم و هیچ ایرانی ای دغدغه ساختمان امن نداشته باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :