فرخی گفت: سمپوزیوم مجسمه سازی تبریز در سال ۲۰۱۸ رکورد جهانی ثبت می کند.

تبریزمن، سرویس شهری: علی فرخی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در گفتگو با تبریزمن، درخصوص آخرین وضعیت برگزاری سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز گفت: این سمپوزیوم کار خود را به صورت غیر رسمی آغاز کرده است و دلیل اینکه افتتاحیه را ۲۵ مرداد انتخاب کرده ایم، این است که امسال برای اولین بار از سنگ های گرانیت و مرمر نیز استفاده کرده ایم و حدود هشت هنرمند خارجی که به تبریز آمده اند، کار خود را در کارگاه آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه حضور ۲۸ هنرمند خارجی از ۱۶ کشور در تبریز برای شرکت در این سمپوزیوم قطعی شده است، افزود: ۳۰ هنرمند نیز از داخل کشور در این سمپوزیوم شرکت خواهند کرد. همچنین کارگاه را برای ۲۵ مرداد به خوبی آماده کرده ایم و از کشور های ایتالیا، آرژانتین، بلغارستان و ترکیه هم اکنون مشغول به کار هستند.

فرخی افزود: می توان گفت سومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز در سال ۲۰۱۶ بزرگ ترین سمپوزیوم دنیا نامیده می شود. در پنج سال اخیر سمپوزیومی به این وسعت برگزار نشده است. برخلاف دو دوره قبلی که به صورت داخلی برگزار شد، امسال این برنامه به صورت بین المللی برگزار می شود و این موضوع حجم سنگ را دو برابر کرده است.

وی بیان کرد: کارگاه سومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز به طول یک کیلومتر می باشد و همین موضوع نیز به نوبه خود بی نظیر است. سازه هایی که قبلا در بحث تجهیز کارگاه از آنها استفاده می شد بنر بود که امسال، از همان ورق هایی که برای تبلیغات انتخابات آماده کرده بودیم، از آنها استفاده کرده ایم و می توان گفت تجهزی کارگاه هزینه زیادی هم نداشته است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در خصوص مجسمه های ساخته شده تصریح کرد: در حال بررسی هستیم تا پارک مجسمه ای احداث کنیم تا مجسمه های سخته شده در این پارک قرار داده شود، همچنین در نظر داریم برای سال آینده محل دائمی برای این سمپوزیوم در نظر بگیریم تا مکانی ثابت برای ساخت مجسمه های سنگی در شهر تبریز داشته باشیم.

وی گفت: سومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز، کار بسیار بزرگی است که به تبریز ختم نمی شود و به کل ایران ارتباط دارد. باید تمامی مسئولین و رسانه ها سازمان زیباسازی را در این راه تنها نگذارند. همچنین جا دارد از شهردار محترم کلانشهر تبریز نیز به خاطر حمایت و دلگرمی هایی که داشت قدردانی کنیم و با این حمایت ها در نظر داریم سمپوزیم را در سال های آینده وسعت دهیم و در سال ۲۰۱۸ سمپوزیوم مجسمه سازی تبریز یک رکورد جهانی ثبت کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :