کاروان گردشگران عراقی از شهرهای نجف ،کوفه و حله عراق وارد تبریز شدند و سه روز میهمان مردم آذربایجان شرقی خواهند بود .

به گزارش تبریزمن، این دومین کاروان گردشگران عراقی است که در کمتر از ۲۰ روز گذشته وارد تبریز شدند و از مکان های تاریخی و گردشگری استان دیدن کردند .

این نوع گردشگری در شهر مقدس مشهد و قم از سال های قبل آغاز شده ولی به صورت تلفیقی گردشگری طبیعی-تاریخی-مذهبی برای نخستین بار است در تبریز انجام می شود.

این تجربه اول رسمی استان در توسعه گردشگری مذهبی است که نه فقط ارز آوری را به دنبال خواهد داشت بلکه موجب رونق اقتصادی و توسعه گردشگری در آذربایجان شرقی می شود .

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی اظهار کرد : متوسط ارز آوری گردشگران عراقی از مرحله ورود به ایران تا خروج ،هزینه سفر و خرید حدود یکهزار دلار را شامل می شود .

امیر روحی ملکی گفت : کاروان ۱۰۵ نفره عراقی به مدت ۳ روز از منطقه آزاد ارس، کیلیسای سنت استپانوس، کندوان و بازار تبریز دیدن کردند .

وی افزود : این گردشگران تبریز را به مقصد رامسر و سپس قم ترک می کنند و اقامت آنها در استان از ۲ روز به ۳ روز افزایش یافته است .

روحی گفت : کاروان قبلی عراقی از نجف بودند و ۶۱ نفره بود که ۲ روز در تبریز اقامت کردند و با همکاری شرکت های گردشگری عراقی این سفرها انجام می شود .

وی اضافه کرد : این پرواز ها را سه شرکت کارگزاری زیارتی و سیاحتی تبریز با مشارکت شرکت هواپیمایی کاسپین انجام می دهند و گردشگران در طول اقامت در ایران از دیگر شهرهای ایران نیز می توانند بازدید کنند.

وی خاطر نشان کرد : ۶ نفر از مسئولان گردشگری و تفریحی عراق در تبریز به سر می برند و از مناطق دیدنی و ظرفیت های گردشگری تبریز بازدید می کنند .

گردشگر عراقی به ایرنا گفت : ایجاد پرواز نجف به تبریز اقدام بسیار مناسبی برای ارتقای سطح ارتباطات فرهنگی و اقتصادی مردم دو کشور ایران و عراق است .

‘احمد جاسم’ اظهار کرد: طبیعت آذربایجان شرقی یکی از طبیعت های بکر و زیبایی است که در طول عمرم دیده ام .

وی گفت : جذابیت های مختلف گردشگری تبریز و ایران می تواند این کشور را به مناطق گردشگرپذیر دنیا تبدیل کند .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :