این روزها گردهمایی خودرویی مونتری در “پپل بیچ” کالیفرنیا در صدر اخبار خودرویی قرار گرفته است، این اتفاق مناسب‌ترین ویترین برای خودروسازانی است که قصد دارند هم‌تراز یکدیگر بهترین‌هایشان به نمایش درآورند.

به گزارش تبریزمنبه نقل از “اتوگاید”، در این رویداد خودرویی مدل‌های مفهومی زیادی روی چمن به نمایش درمی‌آیند. بسیاری از این خودروها با طراحی تجربی و بدون هیچ تصمیمی برای ورود به خط تولید به رخ می‌نمایند و شاید تولید انبوه آنها سال‌ها طول بکشد.

“ریماک” کانسپت ۱، “اسپایکر” C8 پریلیاتور، کانسپت ۶ مرسدس می‌باخ، کانسپت اسکالا کادیلاک، کانسپت استون مارتین ونکوئیش زاگاتو، کانسپت پرسیژن آکورا، “ویژن” GT بوگاتی، نیویورک جنسیس و.. از ستارگان این گردهمایی خودرویی به حساب می‌آیند.

“ریماک ۱” کانسپت

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

ریماک، شرکتی در کرواسی که به تولید خودروهای الکتریکی می‌پردازد، با معرفی خودرو سوپر اسپرت تمام الکتریکی “کانسپت وان” که توانایی تولید ۱۰۸۸ اسب بخار نیرو را دارد، بسیاری از سوپر اسپرت های بنزین‌سوز فعلی را به چالش کشیده است. کانسپت وان دارای چهار پیشرانه الکتریکی ۶۰۰ کیلوواتی بوده و می‌تواند تنها طی ۲٫۴ ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند.

چهار پیشرانه الکتریکی کانسپت وان در بالای چرخ‌های آن قرار گرفته اند. ریماک سامانه گشتاور چهار چرخ که مشابه سیستم چهار چرخ متحرک است را در این خودرو به کار گرفته است. این سامانه به پیشرانه‌های الکتریکی اجازه می‌دهد تا نیروی لازم را به صورت مستقل به هر چرخ ارسال کنند.

“اسپایکر” C8 پریلیاتور

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

این خودروساز هلندی در سال ۲۰۱۴ رسما ورشکست شد و دو سال بعد در سال ۲۰۱۶ با نمایش یک نسخه جدید در نمایشگاه خودرویی ۲۰۱۶ بازگشت دوباره خود را کلید زد.

سیگنال‌هایی که از مدل “اسپایکر” C8 پریلیاتور دریافت می‌شود، حکایت از بازگشت این خودروسازی به عرصه رقابت پس از یک دوره پرتنش دارد. این خودرو با یک موتور ۴٫۲ لیتریV8، با گشتاور ۶۰۰ نیوتن متری ۵۱۸ اسب بخار قدرت دارد.

کانسپت ۶ مرسدس- می باخ

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

ویژن ۶ خودرویی عظیم‌الجثه و بسیار باابهت است به‌گونه‌ای که با طولی معادل ۵٫۷ متر حدود ۱۰ سانتیمتر بزرگ‌تر از رولزرویس فانتوم کوپه است.

 کانسپت ویژن ۶ آیندهٔ میباخ را نشان می‌دهد چراکه این خودرو مجهز به چهار موتور الکتریکی شده است که هریک در یکی از چرخ‌ها نصب شده و خروجی کلی آن‌ها برابر با ۷۵۰ اسب بخار است. این قوای محرکهٔ چهارچرخ محرک می‌تواند کوپهٔ غول‌پیکر میباخ را در کمتر از ۴ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برساند درحالی‌که حداکثر سرعت آن روی ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدودشده است.

کانسپت کادیلاک اسکالا

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

اسکالا در وهلهٔ اول نشانگر زبان طراحی جدید کادیلاک و مفاهیم فنی در توسعهٔ کادیلاک‌های آینده است. سپس اسکالا شخصیتی آرمانی را از کادیلاک به نمایش گذاشته است که بازگشت این برند را به گذشتهٔ باشکوه خود و اوج پریمیوم نشان می‌دهد. با توجه به توسعهٔ بازار بخش خودروهای لوکس، اسکالا پتانسیل تولید و دستیابی به فروش بالا را دارد.

در زیر کاپوت این سدان سوپر لوکس یک موتور ۴٫۲ لیتری V8 بای‌توربو قرارگرفته که هنوز قدرت آن اعلام‌نشده است. کادیلاک می‌گوید این موتور که مجهز به سیستم غیر فعال‌سازی سیلندرها است، نمونهٔ اولیه‌ای از یک سیتسم جدید درحال‌توسعه برای محصولات آیندهٔ کادیلاک نیز بشمار می‌رود.

کانسپت استون مارتین ونکوئیش زاگاته

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

طراحی چراغ‌های کشیده و اخمو، جلوپنجره با خطوط عمودی با فاصله زیاد از هم، خطوط روی درب موتور، سقف شیب‌دار، خروجی‌های اگزوز ۴ تایی در عقب و یک اسپویلر سقفی جالب از ویژگی‌های بصری این خودرو به شمار می‌روند.

در مورد مشخصات فنی، خبرهای غیررسمی دو پیشرانه ۳٫۰ لیتری V6 برگرفته از مدل گیبلی را برای مازراتی لوانته ۳۵۰ و ۴۳۰ و یک موتور دیزلی V6 با حجم ۳٫۰ لیتری و ۲۷۵ اسبی عنوان کرده‌اند. با توجه به مشخصات، مازراتی لوانته ۳۵۰ اسبی می‌تواند شتاب صفر تا صد را در ۶٫۳ ثانیه به دست آورده و نهایتاً به سرعت ۲۴۳ کیلومتر بر ساعت برسد. لوانته ۴۳۰ اسبی شتاب‌گیری ۵٫۲ ثانیه‌ای و بیشینه سرعت ۲۶۴ کیلومتر بر ساعت را ثبت می‌کند. مدل دیزلی هم در ۶٫۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایتاً به سرعت ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت نیز دست می‌یابد.

کانسپت اکورا پرسیژن

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

شاید این خودرو کمی بزرگ به نظر برسد و باید بگوییم در مقیاس یک خودروی سواری واقعا همین‌طور هم هست. آکورا با طول کلی ۵.۱۸ متر تنها به اندازه‌ی ۶ سانتی‌متر از مرسدس بنز اس کلاس سدان کوتاهتر است. عرض آن هم به اندازه‌ی تقریبا ۲۵ سانتی‌متر از مرسدس بنز ۲.۱۳ متری مذکور بیشتر است. ارتفاع خودرو اما به مقدار ۱.۳۲ متر است که نسبت به مرسدس ۱۵ سانتی‌متر کوتاهتر شده است. فاصله‌ی بین دو محور جلو و عقب در آن ۳.۰۹متر است که این مقدار به مقدار ۲۵ سانتی‌متر از فاصله‌ی محور سدان پرچم‌دار آکورا یعنی آر ال ایکس بیشتر است.

“ویژن” GT بوگاتی

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

ویژن گرن توریزمو را با نگاهی به طراحی آینده‌ی این کمپانی و عملکردی که مختص خودروهای بوگاتی است طراحی و تولید کرده است. در شبیه سازی پیست لی مانز، این خودرو موفق شده به واسطه‌ی بهره‌گیری از یک موتور ۱۶ سیلندر که با چینش W شکل در کنار هم قرار گرفته‌اند، چهار بار در طول پیست از سرعت ۴۰۰ کیلومتر در هر ساعت عبور کند. با توجه به این ویژگی می‌توان این خودرو را به اندازه‌ی خودروهای توسعه یافته برای مسابقات لمانز، سریع و چابک خواند.

مدل مفهومی جنسیس نیویورک

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

مدل مفهومی نیویورک با تنظیمات هیبریدی ساخته شده است.سیستم هیبرید موجود درG70از یک پیشرانه ۲ لیتری بنزینی چهار سیلندر به همراه یک موتورالکترونیکی استفاده می‌کند.

حداکثر توان خروجی این سیستم۲۴۱اسب بخار با گشتاور ۳۵۲ نیوتن‌متر است. این خودروها به یک سامانه انتقال قدرت خودکار ۸ سرعته مجهز می‌شود. با این اوصاف چالش جنسیس مفهومی با سری ۳ “بی‌ام و” و جگوارXEآسان‌تر می‌شود.

لکسوس LF-LC

ستارگان گردهمایی خودرویی مونتری

لکسوس LF-LC به یک موتور ۸ سیلندر مجهز گردیده که ۴۶۷ اسب بخار قدرت دارد و گشتاورش نیز برابر با ۵۲۷ نیوتن متر اعلام گردیده است. این خودروی زیبا صفر تا صد را ظرف تنها ۴٫۵ ثانیه پر می کند و به یک جعبه ۱۰ دنده خودکار مجهز شده که طبق ادعای شرکت سازنده سرعتی برابر با مدل های دو کلاچه را برای راننده به ارمغان می آورد.

قیمت این محصول هنوز هم اعلام نشده است اما با در نظر داشتن ابعاد این وسیله نقلیه، موتور قدرتمندش و تجهیزات و امکانات در نظر گرفته شده برای آن، می توان حدس زد که زیاد هم ارزان نخواهد بود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :