معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تسهیلات ارایه شده توسط بانک‌ها برای اشتغال‌زایی در استان گفت: بیمه کارکنان معیار سنجش اشتغال در واحدهای دریافت کننده تسهیلات قرار گیرد.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان اظهار کرد: باید نتیجه ارایه این تسهیلات و امتیازات اشتغال‌زایی به صورت پایدار و بیمه کردن افراد شاغل در آن مجموعه باشد.

وی با بیان اینکه اشتغال پایدار یکی از اهداف ارایه تسهیلات است و نباید در این زمینه سخت گیری شود، تاکید کرد: مهم ترین موضوعی که باید نسبت به آن سخت گیری شود اشتغال است که نیازمند برنامه ریزی و رصد مستمر است.

پورمهدی اضافه کرد: متاسفانه بیمه کارکنان یکی از موضوعاتی است که تا کنون مورد غفلت قرار گرفته که از این پس باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش زنان در جامعه اظهار کرد: مشارکت و نقش زنان در توسعه استان بسیار مهم است و باید این مشارکت مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: توانمندسازی زنان روستایی یکی از ضروریات است و باید امور بانوان استانداری اقدامات لازم و موثر در این زمینه انجام دهد.

وی همچنین از اداره کل فنی و حرفه ای استان خواست: نسبت به آموزش و حرفه آموزی روستاییان بیش از پیش توجه کنند و ماهانه آموزش های ارائه شده را گزارش دهند.

وی همچنین با اشاره به ضوابطی که توسط دانشگاه علوم پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: نباید ضوابطی که در شهرک های صنعتی اعمال می شود با همان شدت برای کشاورزان و واحدهای دامی کوچک روستاها گرفته شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص اینکه در دو جلسه این کارگروه مسئولی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز حضور نداشته ابراز نارضایتی کرد و افزود: ضروری است در تمامی جلسات اعضای کارگروه حضوری مستمر و فعالانه داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :