معاون طب سنتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ۱۱ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که ۸۰ درصد این افراد درآمد زیر ۱۰ میلیون ریال دارند.

دکتر محمود خدادوست روز شنبه در آیین افتتاح پایگاه ها و مراکز سلامت جامعه در حاشیه شهرها در تبریز افزود: آذربایجان شرقی یکی از بهترین و موفق ترین استان های کشور در اجرای طرح تحول نظام سلامت به خصوص در حوزه بهداشت است.

وی ادامه داد: اجرای موفق، کارآمد و موثر طرح تحول در نظام سلامت با وجود تمام مشکلات در دوران تحریم به خصوص مشکلات اقتصادی که کشور با آن مواجه بود در سایه همدلی، همکاری و تعامل خوب تمامی مسئولان و مقامات کشوری و استانی است.

خدادوست اظهار کرد: در طول سال های گذشته با وجود تاکیدات قانونی و اسناد بالادستی حوزه سلامت همواره در اولویت ۱۲ و ۱۳کشور قرار داشت که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، موضوع سلامت در اولویت دوم و سوم جای گرفت.

وی افزود: در آغاز اجرای این طرح برخی نگرانی ها از سوی عده ای در خصوص اجرای آن و اعمال هزینه مضاعف به این وزارتخانه وجود داشت و تصور بر این بود این طرح ناپایدار خواهد بود اما با همه این توصیفات این طرح همچنان با موفقیت به پیش می رود.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: این اتفاق مهم در طول تاریخ انقلاب یک اتفاق نادر و ثبت شدنی است.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح پرداختی از جیب مردم در ۵۷۰ بیمارستان دولتی با ظرفیت پذیرش سالانه هشت میلیون نفر کاهش چشمگیری داشته است.

دکتر خدادوست افزود: با اجرای این طرح ۱۰ هزار پزشک عمومی و متخصص در کشور توزیع شده که چهار هزار نفر از این افراد به نقاط محروم اعزام شده اند.

وی اظهار کرد: ۴۰ میلیون ویزیت توسط متخصصان با هزینه ۳۰ هزار ریالی در درمانگاه های تخصصی بیمارستان های دولتی انجام و یک میلیون زایمان طبیعی رایگان صورت گرفته است.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حوزه بهداشت دو هزار خانه بهداشت ساخته و خانه های موجود نیز بازسازی و نوسازی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز گفت: طرح تحول نظامسلامت یکی از کارهای بسیار بزرگی بود که توسط دولت تدبیر و امید اجرایی شد.

 

محمد حسین صومی افزود: با وجود تنگناهای مالی موجود متعهد شدیم تا در حوزه بهداشت و درمان تمام برنامه های وزارتی را در حوزه تحول با جدیت اجرا کنیم.

وی ادامه داد: ضمن تعمیر و تجهیز ۸۵درصد خانه های بهداشت موجود در استان ۲۰ مرکز بهداشت در حال ساخت بزودی به بهره برداری می رسد و متعهد به ساخت ۱۰۰ مرکز بهداشت جدید تا پایان نیمه اول سال ۹۶ هستیم.

صومی اظهار کرد: اجرای موفق این طرح در آذربایجان شرقی مرهون حمایت های مدیران و مسئولان استانی است که توانسته ایم در کشور نمونه باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :