رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: یک هزار و ۱۱۶ واحد که ۳۵ درصد واحدهای تولیدی استان را شامل می‌شود با ۲۵ درصد ظرفیت اسمی خود کار می‌کنند.

به گزارش تبریزمن، حسین نجاتی صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات بانکی استان اظهار داشت: در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به آذربایجان‌شرقی بانک مرکزی از طریق بانک‌های متعدد متعهد می‌شود در مجموع ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش صنعت و معدن و بخش‌های تولیدی در اختیار استان قرار دهد.

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لیست متقاضیان طرح‌های نیمه تمام و متقاضیان سرمایه در گردش را احصاء کرده و به این نتیجه می‌رسد که متقاضیان تسهیلات سرمایه در گردش تعداد یک هزار و ۱۵ واحد بوده و مبلغ ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز آنها است و بانک‌های سپه، تجارت، صادرات، صنعت و معدن، رفاه، ملی، سامان، کشاورزی، توسعه صادرات، اقتصاد نوین و ملت را شامل می‌شود.

نجاتی اظهار داشت: متقاضیان سرمایه ثابت برای طرح‌های ایجادی، توسعه، بازسازی و نوسازی به تعداد ۳۹۷ واحد بوده که ۱۲ هزار میلیارد ریال و ۸۸۰ میلیون دلار اعتبار نیاز داشته و شامل بانک‌های سپه، صنعت و معدن، تجارت، رفاه، ملی، ملت، توسعه صادرات، توسعه تعاون، پاسارگاد و بانک سرمایه هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی متذکر شد: تعداد یک هزار و ۱۱۶ واحد که ۳۵ درصد واحدهای تولیدی استان را شامل می‌شود با ظرفیت حداکثر ۲۵ درصد فعالیت می‌کنند و به ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارند.

وی اضافه کرد: تعداد یک هزار و ۱۱۴ واحد که ۳۱ درصد واحدهای تولیدی استان را شامل می‌شود با ۲۶ تا ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و به ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات نیازمند دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۳۰۴ واحد تولیدی استان با ۵۰ تا ۷۵ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و نیاز به تسهیلاتی ۲۰۰ میلیارد تومانی دارند، اظهار داشت: ۸۴۳ واحد تولیدی استان هم با بیش از ۷۵ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و به ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارند.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر واحدها با مشکل کمبود نقدینگی، تامین مواد اولیه و فرسودگی ماشین‌آلات مواجه هستند در صورت تخصیص منابع مالی برای تامین سرمایه در گردش و بازسازی خطوط تولیدی می‌توان واحدها را در کمترین زمان به وضعیت مطلوب فعالیت رساند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :