گسترش فولاد در این فصل برخلاف عملکردش در فصل نقل و انتقالات، نمایش ضعیفی در لیگ شانزدهم داشته و با پنج تساوی در انتهای جدول رده بندی قرار دارد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: گسترش فولاد در فصل نقل و انتقالات بسیار خوش درخشید و با خرید ستارگانی چون لوسیانو پریرا، فرناندو دخسوس، محمدرضا خلعتبری و… تیمی قدرتمند را روانه‌ی لیگ برتر کرد و بسیاری این تیم را یکی از شانس های کسب سهمیه‌ی لیگ قهرمانان آسیا میدانستند ولی لیگ برای گسترش فولاد طوری که میخواست شروع نشد تا این تیم پس از هفت هفته، تنها با پنج امتیاز در قعر جدول رده بندی جای خشک کند و امید به روزهای آینده داشته باشد.

اولین اشکال کمالوند را میتوان بالا بودن میانگین سنی بیان کرد.

کمالوند با داشتن میانگین سنی نسبتا پیر، در دقایق انتهایی کاملا تحلیل میرود و بازیکنان جوان تیم کمک چندانی در این هفته ها به تیم نداشتند. شاید حضور چند بازیکن جوان و با انگیزه در کنار بازیکنان با تجربه بتواند کارایی لازم را به تیم کمالوند بدهد.

عامل دوم، کاهش ارتباط بین خط هافبک و خط حمله‌ی تیم است. حضور داریوش شجاعیان که فروغ سال های گذشته را در تیم کمالوند نداشته ولی در عین حال یکی از مهره های اصلی کمالوند در خط میانی است در کنار مگنو باتیستای برزیلی، پل ارتباطی لازم را با خط حمله‌ی زهردار گسترش که تاکنون عملکرد لازم دیده نشده را ندارد.

شاید بازگشت داریوش شجاعیان به روزهای اوج و افزایش هماهنگی و ارتباط بین وی و خط حمله، دغدغه‌ی اصلی کمالوند در روزهای نه چندان مطلوب گسترش فولاد باشد.

در خط حمله‌ی گسترش فولاد که بازیکنانی مثل شیمبا، خلعتبری و درویشی حضور دارند قدرت تهاجمی بسیار زیادی دارد و در صورت تغذیه‌ی کافی میتواند برای هر حریفی مشکل ایجاد کنند.

سومین و شاید مهم ترین عامل، تغییرات بسیار در اسکلت تیم در پیش فصل است.

کمالوند عمدتا در اوایل فصل نتایج دلخواه را کسب نمی کند. این مشکل ریشه در تغییرات متعدد در تیم دارد. خروج ابراهیمی که فصلی رویایی را در گسترش سپری کرد و شهرام گودرزی که یکی از سرعتی ترین بازیکنان گسترش در فصل گذشته بود، خط حمله‌ی گسترش را بیش از پیش تضعیف کرد و سبب شد گسترش فولاد در این هفت هفته فقط موفق به زدن دو گل شود.

این در حالی است که گسترش اسکلت خط دفاعی خود را حفظ کرده و عملکرد مطلوبی در این فصل داشته و فقط چهار بار توپ از خط دروازه اش عبور کرده است.

تیم کمالوند به مانند سال های گذشته، روند روبه رشد خود را در پیش خواهد گرفت و مطمئنا رتبه‌ی خود در جدول را ارتقا خواد بخشید ولی برای آسیایی شدن همین امتیازهای ابتدای فصل در انتهای لیگ بیشتر به چشم خواهد آمد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :