اسماعیل تقی پور گفت:امیدوارم به اندازه یک دهم فوتبال به فوتسال نیز اهمیت داده شود چرا که باعث غرور ملی می شود و نتایج، موفقیت ها و عملکرد اصلا با فوتبال قابل مقایسه نمی باشد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: اسماعیل تقی پور مربی اسبق تیم های فوتسال استان در لیگ برتر و یکی از بهترین مربیان ایرانی فوتسال، در گفتگو با خبرنگار تبریزمن، در خصوص عملکرد تیم ملی فوتسال کشور در مسابقات جام جهانی فوتسال اظهار داشت: ابتدا جا دارد به تمامی جامعه ورزش و فوتسال، به خصوص تک تک عوامل کادر فنی، بازیکنان و مسئولان فدراسیون بابت پیروزی ها و تاریخ سازی تیم ملی فوتسال در مسابقات جام جهانی تبریک بگویم.

وی ادامه داد: در این مسابقات شروع خوبی نداشتیم، چرا که عوامل متعددی از جمله دور بودن از شرایط مسابقات رسمی و بزرگ بود. ولی خوشبختانه آقای ناظم الشریعه تیم را سریعا جمع و جور کرد و بازیکنان را به شرایط ایده آل بازگرداند. در رأس موفقیت های تیم ملی فوتسال، فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان دخیل هستند ولی جامعه فوتسال نیز با پروراندن حس پیروزی پیش از بازی ایران و برزیل نقش بسزایی داشتند.

مربی اسبق تیم های فوتسال استان در لیگ برتر بیان کرد: خوشحالم که با شایسته سالاری مربی از لیگ به تیم ملی رسید و فدراسیون با حمایت، زمان کافی را در اختیار قرارداد و زمینه ساز این موفقیت شد. این موضوع را نیز باید اضافه کنم که بالا بردن انتظارات از تیم ملی فوتسال قبل از جام جهانی اصلا کار مناسبی نبود و برخلاف اینکه هیچ کمکی به این تیم نمی کرد بلکه با افزایش فشار و استرس عامل تخریب بود.

وی افزود: ملی پوشان فوتسال با توجه به دور بودن از شرایط مسابقه و تعطیلی بلند مدت لیگ، فراتر از انتظار ظاهر شده اند ولی با شناخت و پتانسیل که این بچه ها دارند شکست روسیه و قهرمانی به هیچ وجه دور از دسترس نیست.

تقی پور تصریح کرد: امیدوارم به اندازه یک دهم فوتبال به فوتسال نیز اهمیت داده شود چرا که باعث غرور ملی می شود و نتایج، موفقیت ها و عملکرد اصلا با فوتبال قابل مقایسه نمی باشد.

وی عنوان کرد: طی چند روز اخیر در محافل عمومی و ورزشی، میل مردم به فوتسال کاملا بروز پیدا کرده است و امیدوارم این امر بستر ساز فعالیت بیشتر فدراسیون، ورود اسپانسر و بخش خصوصی به فوتسال شود چرا که مشاهده می کنید، روزی قدرت بلامنازع فوتسال آسیا و منطقه بودیم ولی رقبایی چون آذربایجان، ژاپن و ازبکستان و حتی تایلند با استفاده از این فاکتور ها پیشرفت کرده اند و ما درجا زده ایم.

سرمربى استعداد یابى شمالغرب کشور مطرح کرد: طبق استعدادیابی هایی که صورت می دهیم، مشاهده می کنیم، قدرت و پتانسیل بالای فوتسال ایران را در تکمیل صحبت های بزرگان فوتسال، باید اشاره کنم که حق فوتسال ایران چهارمی نیست بلکه اولی است.

تقی پور توضیح داد:  به فدراسیون بابت انتخاب ناظم الشریعه و به ناظم شریعه بابت ایجاد این رکورد شکنی ها و موفقیت ها تبریک می گویم، چرا که اصلا درست نبود به جای مربیان درجه یک داخلی از مربیان درجه چندم بین المللی استفاده کنیم.

وی در پایان، در خصوص بازی حساس تیم ملی با روسیه اذعان کرد: کادر فنی و بازیکنان نباید همه چیز را تمام شده بدانند، بلکه باید بدون توجه به بازی برزیل و پاراگوئه، همچنون بازی با این دو تیم به مصاف روسیه بروند. این بازی سخت ترین بازی ایران در این تورنمنت است، چرا که روسیه تیم بزرگی مثل اسپانیا را از گردونه مسابقات حذف کرده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :