سرمربی تیم کاتای شهرداری تبریز گفت:  فدراسیون اجازه نداد در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنیم.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دکتر “سعید نیکو خصلت” سرمربی تیم کاتای شهرداری تبریز، و مربی سابق تیم ملی کاتای کشورمان در نشست خبری اظهار داشت: دو سال پیش برای مسابقات جهانی آماده شدیم. آن سال موفقیت های بسیار خوبی بدست آمد. یک مقام اول و دو مقام دومی را داشتیم. برای مسابقات جهانی از طریق باشگاه شهرداری تبریز شرکت کرده بودیم و در مورد اقامت ۱۵ روزه تیم در اتریش نیز هماهنگی های لازم را انجام داده بودیم. ولی با توجه به حرف و حدیث هایی که بوجود آمد، به تبریز آمدیم.

img_1292

وی ادامه داد: متأسفانه بعد از بازگشت به ایران، فدراسیون در این مدت باقی مانده نتوانست مشکل ویزا را حل کند. همچنین از وزارت امور خارجه نیز پیگیر موضوع شدیم و در ادامه نیز اتفاقات زیادی بوجود آمد و به راحتی این فرصت استثنائی را از دست دادیم. تصمیم داریم بار دیگر در مسابقات جهانی شرکت کنیم. می خواهیم یکی از سکو های اول تا سوم را کسب کنیم.

نیکو خصلت خاطرنشان کرد: امسال برای حضور در این مسابقات ۱۲۰ روز تمرینات طاقت فرسا انجام داده بودیم، همچنین یک تیم علمی در دانشگاه تبریز، توسط اساتید بزرگوار و دانشجویان با انجام تحقیقات آزمایشگاهی، برای  آمادگی هرچه بیشتر تیم، تلاش می‌کردند.

وی افزود: اوایل پدر یکی از بازیکنان بیمار شد و به همین دلیل نمی توانستیم در مسابقات انتخابی شرکت کنیم و در ادامه وقتی درخواست دادیم، متأسفانه فدراسیون راضی نشد تا در مسابقات انتخابی شرکت کنیم و از حضور تیم تبریز با کارنامه درخشان چشم پوشی کردند و بدین ترتیب مسابقات جهانی که کمتر از یک ماه دیگر به میزبانی کشور اتریش برگزار می‌شود را هم از دست دادیم. این موضوع در حالی است که بازیکنان ما از نظر بدنی در آمادگی کامل به سر می برند و تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشته اند.

وی با بیان اینکه دوست نداریم با فدراسیون کاراته وارد بحث و جدل شویم، اظهار کرد: فرزاد محمد خانلو، آرمین روشنی و احد شاهین سه بازیکن تیم ما هستند که اکنون به پختگی کامل رسیدند؛ بطوری که علی رغم تلاش‌هایی که انجام داده بودند، با این بد بیاری ها کنار آمده و بازهم به تلاش خود ادامه می دهند. این بازیکنان پیش از شهرداری تبریز، با سپاهان، نفت اهواز و کیش در مسابقات مختلف شرکت کرده اند.

نیکو خصلت با بیان اینکه موفقیت تیم کاتای شهرداری تبریز دست نیافتنی است، خاطرنشان کرد: مدال طلای بازی های آسیایی را کسب کرده ایم که فکر نکنم تیمی بتواند این افتخار آفرینی را تکرار کند و مطمئن باشید تنها این تیم است که می تواند مدال طلا را دوباره کسب کند.

وی تصریح کرد: رشته کاراته به جمع ورزش های المپیک اضافه می‌شود، از نظر سنی نیز بچه‌ها مشکلی برای شرکت در این رقابت ها نخواهند داشت؛ چرا که ۳۰ تا ۴۰ سالگی دوران اوج در ورزش کاراته است.

نیکو خصلت در خصوص تعطیلات لیگ برتر بیان کرد: تعطیلی های لیگ برای بعضی از مربیان خوب می باشد. چرا که از این فرصت استفاده می کنند و نقاط ضعف و نا هماهنگی هایی که دارند را برطرف می کنند. مربیان می توانند با در نظر گرفتن دوره بدنسازی در هفته های ابتدایی و برگزاری بازی های دوستانه در هفته های پایانی، بازیکنان خود را در شرایط مسابقات نگه دارند.

وی در خصوص عملکرد تیم ماشین سازی گفت: شهرداری تبریز با تحت پوشش قراردادن ماشین سازی، دل هواداران بی شمار این تیم ریشه دار را شاد کرد. این تیم برنامه ریزی و هدف گذاری های بلندی دارد. سبز پوشان ماشین سازی دست و پا بسته نیستند و قطعا در آینده عملکرد بهتری از خود به نمایش خواهند گذاشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :