جلسه این هفته شورای شهر تبریز ساعت ۸:۴۴ صبح امروز در محل دائمی جلسات شورا واقع در عمارت ساعت برگزار گردید، کمااینکه اعضای سحرخیز این هفته شورا شامل محمدحسن اسوتچی، شهرام دبیری و علی نوای باغبان قبل از ساعت ۸:۳۰ که تایم قانونی محسوب می شود در تالار حضور داشتند.

تبریزمن، سرویس شهری: رییس شورای شهر تبریز با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، روز دامپزشکی-با شعار جهانی دام سالم، غذای سالم، انسان سالم- ، روز جهانی سالمندان و نیز تبریک کسب مقام سوم جهانی تیم فوتسال ایران به رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ گفت:این اتفاق، نقطه عطفی در زندگی مردم تبریز به شمار می آید و لذا امیدواریم در این سال، میزبان خوبی برای گردشگران کشورهای اسلامی باشیم.

شهرام دبیری افزود:انتظار داریم کلیه ستادها و کارگروه ها در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های آتی خود گزارش ارایه نموده و شهرداری را در استقبال هر چه بهتر از سال ۲۰۱۸ یاری کنند.

nejati-3-of-26

سمت و سوی بودجه در مسیر حل مشکل ترافیک تبریز باشد

اسماعیل چمنی در ابتدای نطق پیش از دستور خود گفت:در نخستین جلسه شورا به معضل ترافیک کلان شهر تبریز اشاره کرده بودم و اکنون نیز اعتقاد دارم باید تمام اقدامات شهری در این راستا بوده و سمت و سوی بودجه در مسیر حل این مشکل باشد.

وی ضمن تبریک کسب عنوان شهردار نمونه حوزه گردشگری کشور به صادق نجفی افزود:ما نیازمند معابر بدون ترافیک هستیم لذا لزوم توجه به توسعه کمی و کیفی معابر، نوسازی ناوگان تاکسیرانی، توسعه ناوگان اتوبوسرانی، تجدید فعالیت مینی بوس و ون ها، محدودیت برای فعالیت خودروهای شخصی در حریم طرح ترافیک، افزایش دوربین های سرعت سنج، افزایش تقاطع های هوشمند، ساماندهی و نصب تابلوهای شهری، ایجاد شرایط سهل و آسان برای سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی، احداث پارکینگ های طبقاتی در معابر پررفت و آمد، انتقال حرف و صنوف تخصصی به شهرک های اطراف، طرح جابجایی ادارات، انتقال مشاغل مزاحم و نمایشگاه های اتومبیل به مکانی با دسترسی آسان، ایجاد مراکز خرید در نقاط مختلف شهر، گذراندن واحد درسی مرتبط با مقوله ترافیک و حمل و نقل در مقاطع تحصیلی و غیره باید در سرلوحه اقدامات مسوولان قرار گیرد.

چمنی همچنین خواستار نهایی نمودن برنامه های تبریز ۲۰۱۸ شد و  اضافه کرد:توجه به اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی برای نیروهای داخل و استفاده از نیروهای مازاد شهرداری، بازنگری در روش های ارتباطات شورا و شهرداری، افزایش برنامه ریزی های مدون شهری، چابک سازی نظام اداری، حذف مشاغل غیرضروری، بازنگری در فعالیت های امور مالی، جلوگیری از کارکرد سلیقه ای در مجموعه شهرداری، استقرار برنامه مدیریت پروژه، اجرایی کردن فعالیت های شهرداران معین، فعال نمودن دفتر شهرداری در تهران در اخذ منابع ملی در پروژه های کلان شهری، پرهیز از عوام فریبی و تبلیغات زودرس و غیره نیز از جمله اولویت هایی است که باید مورد توجه شورای شهر قرار گیرد.

nejati-5-of-26

نوبت به یکسان سازی وضعیت کارگران هم می رسد

شهردار کلان شهر تبریز با اشاره به اینکه در ۲ هفته اخیر، حدود ۱۵ پروژه شهری با رویکرد اهداف فرهنگی و عمرانی مورد افتتاح قرار گرفت به موضوع بدهی های شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت و گفت:به هر شخصی که بدهی داریم برگه رسید داده ایم و پرداخت ماهانه آن را آغاز کرده ایم به طوری که به پرداخت بدهی های تا سقف ۵۰ میلیون تومان سرعت داده و بقیه نیز به صورت تقسیط پرداخت خواهد شد.

صادق نجفی افزود:تا برج ۵، نزدیک به ۱۶ درصد از بدهی های شهرداری پرداخت شده است و تسویه بدهی پیمانکاران نیز در جریان می باشد لذا مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی ها پرداخت شده و حدود ۱۶۰ میلیارد تومان بدهی بانکی باقی مانده است.

وی اضافه کرد:سایر بدهی ها نیز مربوط به تملک هاست که آن هم با مذاکرات گروه تخصصی شهرداری با شهروندان به تدریج پرداخت خواهد گردید.

وی سپس خطاب به اعضای شورا گفت:شما هم وضعیت کارکنان شهرداری را مشخص کنید تا پس از ساماندهی امور کارمندان، وضعیت یکسان سازی کارگران مجموعه شهرداری نیز در دستور کار قرار گیرد.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود به میزبانی تبریز در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی اشاره کرد و افزود:در جریان این مراسم، گواهینامه دایمی پایتخت فرش جهان به شهر اولین ها تعلق گرفت و در نامه ای که به رییس جمهور کشورمان نوشتم تاکید کردم تا هر ۳ ماه یک بار جلسه ویژه ای در خصوص مطالبات ملی تبریز داشته باشیم لذا مسوولان ملی باید در صحن شورا حضور یافته و به شفاف سازی بپردازند.

نماینده شهرداران کشور در پایان اظهارات خود از عدم قدرتمندی لازم NGOهای تبریز جهت حضور در میادین ملی و مساعدت در مقوله های شهری انتقاد کرد.

nejati-2-of-26

تبریز ۲۰۱۸ نیازمند یک همت ملی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ساماندهی طرح تبریز ۲۰۱۸ نیازمند همت ملی بوده و خارج از قدرت استانی است گفت:شهرهای قدس، قونیه، مدینه، تبریز و باکو به ترتیب میزبان گردشگران کشورهای اسلامی از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ هستند و لذا مابین سازمان های فنی و حرفه ای، شهرداری تبریز، جهادکشاورزی و دانشگاه تبریز تفاهم نامه ای به امضا رسیده تا شهر تبریز میزبان شایسته ای برای رویایی با این رویداد بزرگ باشد.

مرتضی آبدار افزود:پس از حضور وزرای گردشگری کشورهای آسیایی در تبریز، بیانیه ای به نام “تبریز” صادر شده و در بند ۹ آن، عنوان پایتخت بودن برای این شهر همیشگی قید شده است.

وی بر صدور مجوز برای احداث ۶ هتل ۵ ستاره در کلان شهر تبریز تاکید کرد و افزود:رستوران ها نیز در راستای کیفیت غذاهای خود ستاره دریافت خواهند نمود مضاف بر اینکه تعداد ۶۱ روستای استان نیز به عنوان روستاهای هدف گردشگری انتخاب شده و ۱۰ مورد آنها روستای پایلوت برای سرمایه گذاری معرفی شده اند تا در سال ۲۰۱۸ در لیست مناطق گردشگری قرار گیرند.

قایم مقام اسبق شهردار تبریز ساماندهی و تخصیص اعتبارات مربوطه برای تکمیل دوباند کردن اتوبان تبریز-بازرگان، مسجدکبود، بازار تبریز، دانشگاه تاریخی ربع رشیدی و متروی تبریز را از جمله طرح هایی دانست که باید ساماندهی آنها تسریع یابد و اضافه کرد:برگزاری همایش های مختلف ملی معماری، فرش، استاد شهریار، خط و نیز جشنواره های بین المللی در تبریز امر مهمی است که باید دولت نیز در این راه ما را همراهی نماید.

خبرنگار: شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :