طرح غربالگری دیابت و فشار خون و همچنین، سلامت جسمی، روانی و اجتماعی کارکنان دولت به همت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در محل استانداری آذربایجان شرقی آغاز شد و تا ۲۹ آبان در ۳۰ دستگاه دولتی استان ادامه خواهد داشت.

به گزارش تبریزمن، و به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و اموراجتماعی شهرداری تبریز، اتوبوس سلامت شهروندی در راستای کنترل وضعیت سلامت شهروندان در مناطق مختلف شهر تبریز از اسفند ماه سال گذشته، فعالیت خود را آغاز نموده است.

طرح غربالگری سلامت کارکنان دولت که از صبح امروز به همت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در استانداری آغاز شد، به کارمندان و کارکنان استانداری آذربایجان شرقی خدمات پزشکی از جمله، تست فشار خون، دیابت، مشاوره در امور تغذیه و مشاوره ورزشی ارائه شد و تا ۲۹ آبان در ۳۰ دستگاه دولتی ادامه خواهد داشت.

40

مراسم آغاز بکار این طرح با حضور دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، سردار نظمی مدیرکل ورزش و جوانان استان، دکتر علیرضا رحیمی مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری و امیر تقی زاده معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در محل ساختمان اداری استانداری برگزار شد.

در این آیین از دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی تست های غربالگری فشار خون و قند خون از سوی کادر پزشکی اتوبوس سلامت گرفته شد.

nejati-10-of-24

وی در مراسم افتتاح فعالیت اتوبوس سلامت در سطح ادارات استان با بیان اینکه نیروی انسانی سالم یکی از ضروریات جامعه است، افزود: استقرار این اتوبوس ها در سطح شهر کار بسیار ارزشمندی است که با تداوم آن میتوان سلامت کارکنان دولت را که خدامان مردم هستند و وظیفه خطیر خدمات دهی به مردم عزیز را بر عهده دارند تضمین کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در موضوع خدمات اتوبوس سلامت حاشیه شهر مورد توجه قرار گیرد، افزود: حضور این اتوبوس ها در محلات به خصوص در مناطق کمتر برخوردار شهر جهت سنجش سلامت مردم محروم و کسانی که امکان مراجعه به پزشک را ندارند، بسیار مفید و موثر است .

جبارزاده اظهار کرد: کاری که شروع شده بسیار ارزشمند است و ضروری است تمام اطلاعات و نتایج فعالیت این اتوبوس ها به طور دقیق جمع آوری و به مدیریت ارشد استان جهت برنامه ریزی های کلان در راستای سلامت شهروندان ارائه شود .

nejati-7-of-24

وی افزود: با اطلاعات دقیقی که در خصوص فشار و قند خون و اضافه وزن شهروندان که توسط این اتوبوس ها به دست می آید، خواهیم توانست نسبت به سلامت شهروندان برنامه ریزی های کلان در جهت پیشگیری از بیماری ها در سطح استان انجام دهیم .

جبارزاده از اصحاب رسانه درخواست کرد نسبت به تشویق و ترغیب مردم جهت مراجعه به اتوبوس های سلامت اقدام کنند .

گفتنی است طرح غربالگری سلامت جسمی و روانی کارکنان دولت به مدت دو ماه از سوی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز و با همکاری استانداری و اداره کل ورزش و جوانان استان در بیش از ۳۰ دستگاه دولت با حضور اتوبوس سلامت و کادر پزشکی انجام خواهد گرفت.

nejati-24-of-24


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :