زهرا ساعی با اشاره به واگذاری گروه ماشین سازی تبریز به “شستا” گفت: این واگذاری نتایج مثبتی خواهد داشت و حرکتی معقول است.

تبریزمن، سرویس اقتصادی؛ نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تبریزمن اظهار داشت: ماشین سازی صنعت مهم و قدیمی آذربایجان شرقی است که نیاز است هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

وی سپس به جلسه پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی کشور با نمایندگان استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این جلسه نمایندگان شستا نیز حضور داشتند و در خصوص واگذاری ماشین سازی بحث هایی شد و ما پیشنهاد دادیم تا این گروه صنعتی قدیمی و بزرگ تبریز به گروه شستا واگذار شود.

ساعی سپس ادامه داد: فعلا این بحث در حد پیشنهاد است ولی باید هرچه زودتر تکلیف ماشین سازی مشخص شود، البته شستا بهتر از دیگر پیشنهادها است چراکه وضعیت مالی و مدیریتی خوبی دارد و می تواند باعث احیای گروه صنعتی ماشین سازی تبریز شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو سپس تاکید کرد: ماشین سازی باید احیای مالی و اقتصادی شود و از بحرانی که هم اکنون در آن گرفتار است، خارج شود.

ساعی سپس با اشاره به اینکه در روزهای آینده وضعیت نهایی ماشین سازی تبریز مشخص می شود، ادامه داد: باید وضعیت ساختار مدیریتی ماشین سازی نیز مشخص شود و این گروه صنعتی به مدیران شایسته و دارای اهلیت لازم واگذار شود.

وی سپس به وظیفه نظارتی نمایندگان مجلس نیز اشاره کرد و گفت: ما نیز در این پروسه نظارت های لازم را خواهیم داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفتگوی خود با تبریزمن ابراز داشت: موضوع ماشین سازی تبریز یکی از دغدغه های اصلی ۶ نماینده حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر است که پیگیری های زیادی در این خصوص شده و بدون شک در روزهای آتی وضعیت این گروه صنعتی مشخص می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :