دکتر شهرام دبیری اظهار داشت: برخی از پایگاه های خبری می خواستند از حکم هیئت حل اختلاف شوراهای استان تسویه حساب شخصی کنند، درحالیکه این حکم اداری بود و به هیچ وجه شخصی نبود.

تبریزمن، سرویس شهری: رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: شورای چهارم شهر تبریز اقدامات و تصمیمات خوبی در مورد عمران شهری، سلامت شهروندی، مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر گرفته است.

وی با بیان اینکه در این مدت فعالیت شورای چهارم سعی کرده ایم تنش را از این مجموعه کاهش دهیم، ادامه داد: تلاش کرده ایم در این مدت فعالیت شورا تعامل خوبی با شهرداری و دیگر نهادها و سازمان ها داشته باشیم و کارها را پیش ببریم.

دبیری با تاکید بر اینکه در این مدت فعالیت شورای چهارم ۶۰۰ مصوبه داشته ایم، ادامه داد: شورا در این سه سال ۲۰۰ جلسه تشکیل داده که بیشتر آنها علنی و تعداد کمی نیز غیرعلنی بوده است. جلسات غیرعلنی نیز به خاطر پرونده های هبه بود که می خواستیم افراد ذی نفع حضور نداشته باشند.

 وی سپس ادامه داد: دیگر صحبت هایی شده تا هبه به شورا آورده نشود، البته برای فعالیت های فرهنگی و هنری و ورزشی هبه در نظر می گیریم.

دبیری با اشاره به اینکه در سال ۹۴ ، ۶۷ جلسه برگزار شد، افزود: در این سال ۲۱۳ مصوبه نیز داشتیم.

nejati-5-of-22

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز ادامه داد: ظرفیت انتقاد پذیری و تعامل با رسانه ها در شورای چهارم افزایش یافته است. البته نباید تخریب صورت گیرد. از مدیران شهرداری نیز خواسته ایم که با رسانه ها و مطبوعات مختلف عادلانه برخورد کنند. همچنین مطبوعات نیز در خصوص اطلاع رسانی ها در این دوره موفق عمل کرده اند.

وی در خصوص برگزاری جلسه هیئت حل اختلاف شوراهای استان و حاشیه های بوجود آمده بعداز مصاحبه فرماندار تبریز گفت: این موضوع به هیچ وجه شخصی نیست، یک پرونده اداری بود که مربوط به من نیست و هیئت حل اختلاف نیز دو پرونده مسافرت های خارجی و هزینه کرد مواد ۱۶ و ۱۷ بودجه شهرداری  که اهدا به اشخاص حقیقی و حقوقی در قالب هبه بود را بررسی کرد و نتیجه آن را نیز صادر کرد.

دبیری ادامه داد: بنده به نظر و رای این هیئت احترام قائل هستم، اگر از من دعوت می کردند حتما در آن جلسه حضور می یافتم و حرف هایم را می زدم. این قضیه به سال ۹۲ مربوط می شود، در آن سال می خواستیم ماده ۱۶ و ۱۷ را که مربوط به هبه ها بود سازمان دهی کنیم که آیین نامه ای را مشخص کردیم و تصویب کردیم ولی فرمانداری به آن ایراد گرفت. من در آن روزها وظیفه قانونی خودم را انجام دادم و آن نامه فرمانداری را به اعضای شورا و شهرداری ابلاغ کردم.

وی ادامه داد: طبق یکی از مصوبات قرار بود به اعضای شورا مبلغ ۲ میلیون تومان به عنوان هبه پرداخت شود که این موضوع فقط مربوط به این دوره نبود، بلکه مربوط به دوره های قبل نیز می شد. پرداخت آن دو میلیون تومان ارتباطی به این نامه نداشت.

nejati-15-of-22

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز ابراز داشت: برداشت سازمان بازرسی این بود که من آن نامه را به شورا و شهرداری ابلاغ نکرده ام درحالیکه من ابلاغ کرده بودم و وظیفه قانونی خود را انجام داده بودم.

دبیری افزود: این پرداخت ۲ میلیون ارتباطی به آیین نامه ها ندارد و این یک حکم قضایی و محکومیتی نیست و بلکه یک حکم اداری است.

وی با انتقاد از سوء استفاده برخی از پایگاه های خبری در خصوص این موضوع گفت: من از برخی تیترها که منتشر شده بود متاسف شدم. باید تیترها درست تنظیم شوند، نباید با آبروی افراد بازی شود. برخی از حرکت ها منصفانه نیست.

دبیری سپس ادامه داد: برخی از پایگاه های خبری می خواستند از این قضیه تسویه حساب شخصی کنند. من از آنها گلایه دارم و باید انصاف را همیشه رعایت کنند. اصلاً در زمان انتشار اولیه هیچ کس به این مسأله اشاره نکرد که این تخلف یک مسأله اداری و مرتبط به ریاست شورای شهری است نه یک مسأله شخصی قضایی و کیفری.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :