شهردار تبریز جایزه جهانی خشت طلایی را از نماینده اسکان بشر سازمان ملل متحد دریافت کرد.

به گزارش تبریزمن، سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی، همزمان با ۳۱ اکتبر ‘روز جهانی شهرها’ با حضور نمایندگان و مدیران شهری بیش از ۴۰ کشور جهان و نمایندگان مجامع بین‌ المللی شهری از جمله مرکز اسکان بشر سازمان ملل متحد، با معرفی پروژه‌ های برتر شهری و شهرهای برگزیده، در باغ موزه دفاع مقدس تهران، برگزار و براساس آن شهر تبریز به عنوان یکی از هشت شهر برگزیده، معرفی شد.

هیات عالی داوران سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی، پس از ارزیابی شاخص‌ های تخصصی و با در نظر داشتن شاخص ‌ها و معیارهای توسعه شهری، جایزه ویژه خود را به صادق نجفی شهردار تبریز اهدا کرد.

حفاظت از میراث فرهنگی، محیط زیست شهری، خدمات ضروری شهری، توسعه اجتماعی و فرهنگی، هوشمندسازی شهری، برنامه ریزی و توسعه مشارکت ‌های سرمایه ‌گذاری از محورهای اصلی جایزه جهانی خشت ‌طلایی به شمار می‌ رود که مطابق آن و با جمع ‌بندی امتیازات در هر بخش، شهر تبریز در میان آثار شرکت‌ کننده از ۴۰ کشور جهان و بیش از ۱۰۰ شهر کشورمان، به عنوان یکی از هشت برگزیده جشنواره انتخاب و معرفی شد.

در مراسم معرفی آثار برگزیده، نماینده سازمان ملل، مدیر اجرایی سازمان متروپلیس، نمایندگان ایزوکارپ، رئیس برنامه اسکان بشر سازمان ملل در تهران و نمایندگان و مدیران شهری از کشورهای استرالیا، اسپانیا، شیلی، روسیه، دانمارک، کره جنوبی، کوبا، اتریش، آرژانتین، برزیل ، سنگال و هلند حضور داشتتند.

جایزه خشت طلایی تهران از سال ۲۰۱۴ با مشارکت برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد و با حضور شهرهای مختلف جهان هرساله برگزار می شود.

کلانشهر تبریز مرکز آذربایجان شرقی با حدود یک میلیون و ۸۰۰هزار نفر جمعیت در شمال غرب ایران واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :