‘روح الله بصیری نیا’ دوچرخه سوار و ایرانگرد مشهور به مارکوپولوی ایران ۱۲ هزار کیلومتر را به عشق شهدای انقلاب اسلامی ایران رکاب زده و هم اکنون در ادامه مسیر با عبور از مراغه به دنبال تکمیل مسیر خود است.

ارزش فداکاری شهدا و ایثارگران جایگاه والایی داشته و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ‘یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد’، بنابراین هر کس به نوبه خود باید برای حفظ جایگاه آنان در جامعه تلاش کند.

بصیری نیا، ورزشکاری از دیار گیلانغرب با دوچرخه اش به دنبال تحقق این هدف بوده و تا کنون با رکاب زدن حدود ۱۲ هزار کیلومتر از نقاط مختلف ایران، به دنبال رساندن پیام خود از جمله تجلیل از ایثارگری های خانواده شهدا، مقاومت مردم مظلوم فلسطین، دفاع از حرم اهل بیت (ع) و منتظران ظهور و همدلی و وحدت شوراهای اسلامی شهر و شهرداران به کل کشور است.

وی، عضو کمیته ایرانگردی و جهانگردی فدراسیون دوچرخه سواری بوده و آخرین سفر خود را با پیام زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، مرداد سال جاری از شهریار تهران آغاز کرده و علاوه بر سفر به بیشتر نقاط کشور مسیر کربلا را نیز رکاب زده است.

روح الله بصیری نیا، متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۵۹ بوده و ۱۵ سال از عمر خود را به منظور رساندن پیام شهادت و ایثار در اکثر نقاط کشور سپری کرده و به گفته خودش حدود ۸۰ درصد از استان ها و شهرستان های کشور را رکاب زده است.

وی، تاکنون با رکاب زدن از استان ها و شهرستان های البرز، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، سمنان، قم، مرکزی و ایلام عبور کرده و از آنجا به کربلای معلی اعزام شده است.

وی پس از پابوس حرم مطهر سید و سالار شهیدان و ۱۰ روز اقامت در این مکان مقدس از مرزهای کرمانشاه وارد کشور شده و از آنجا به همدان، کردستان، آذربایحان غربی و اقامت در شهر میاندوآب وارد آذربایجان شرقی شده و پس رساندن پیام خود به مردم شهرستان های ملکان و بناب عصر روز دوشنبه وارد مراغه شده است.

وی پس از ورود به شهر مراغه مفتخر به یک هزار و ۴۰۰ شهید گلگون کفن دفاع مقدس و سه شهید مدافع حرم، پس از دیدار با بهمن کرمی پدر سیروس، رسول و اصغر کرمی سه شهید دوران دفاع مقدس و کنعانی پدر نخستین شهید مدافع حرم مراغه به دیدار مدیریت شهری مراغه رفت.

دوچرخه سوار و ایرانگرد مشهور به مارکوپولوی ایران، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس، تجلیل از ایثارگری و جانفشانی های ملت مظلوم ایران بویژه خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان دوران دفاع مقدس، ارج نهادن به آرمان های امام راحل (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین اهداف سفر خود عنوان کرد.

روح الله بصیری نیا، افزود: رساندن پیام مقاومت، ایستادگی، ایثار و پایداری در حمایت از مردم ستمدیده لبنان و فلسطین تا رهایی و آزادی قدس شریف از چنگال صهیونیست های جنایتکار از دیگر اهداف این سفر است.
وی اظهار کرد: پیام رسانی برای منتظران ظهور آقا امام زمان (عج) و دعای تعجیل در فرج آن حضرت مهمترین رسالت من در این رکاب زدن هاست.

بصیری نیا، با بیان اینکه سفرهای ایرانگری خود را از سال ۷۹ آغاز کرده است، یادآور شد: تا کنون بیش از ۲۰ سفر بلند مدت داشته ام و سه بار دور ایران و سه مرتبه نیز تقریبا کل ایران را رکاب زده ام.

وی گفت: حدود ۸۰ درصد از شهرستان ها و استان های کشور را رکاب زده ام و در هر سفر شعار سال رهبر معظم انقلاب را در زمره اهدافم قرار داده و سفر سال جاری را به پیشنهاد اعضای شورای اسلامی شهر شهریار با محوریت وحدت و همدلی بین اعضای شورای اسلامی شهرها و شهرداران کشور آغاز کرده ام.

دوچرخه سوار و ایرانگرد مشهور به مارکوپولوی ایران اظهار کرد: در ابتدای ورودم به هر شهری ابتدا به دیدار چند تن از خانواده های شهدای گرانقدر می روم سپس به منظور رساندن پیام و اهداف سفرم با مسوولان شهرستان ها دیدار می کنم.

بصیری نیا، با اشاره به اینکه شهردار شهریار تنها شهرداری است که طی چهار دوره شورای شهر توسط اعضا به عنوان شهردار این شهر انتخاب شده، پیام وحدت و همدلی اعضای این شورا را به شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی سایر شهرها می رسانم.

وی گفت: در این سفرها لوح تقدیری به یمن یادبود به مسوولان و برخی چهره های شهرستان ها اهدا می کنم.
روح الله بصیری نیا، پرچم منقش به ۷۲ شهید از ۳۱ استان کشور و شهدای حرم را همیشه با خود حمل می کند که هم اکنون عکس چهار تن از شهدای آذربایجان شرقی شامل شهید علی تجلایی قایم مقام فرمانده قرارگاه ظفر و فرمانده طرح و عملیات قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) و سه شهید مدافع حرم این استان محمودرضا بیضایی، روح الله طالبی و شهید عبداللهی در پرچم وی نقش بسته است.

وی این پرچم را به کربلا برده و متبرک به حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت باب الحوایج شده است.
روح الله بصیری نیا پس از یک روز اقامت در مراغه راهی شهرستان آذرشهر شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :