مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی از بازسازی ۱۲۰ مدرسه در استان خبر داد و گفت: شهرستان بناب پیشتاز مدارس خیرساز است و در حال حاضر ۱۶ باب مدرسه خیرساز مشارکتی در این شهرستان در حال احداث است.

به گزارش تبریزمن،  محمدرضا عیدی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی مدرسه ۱۸ کلاسه دولتی ساز در بناب در گفت‌وگو با خبرنگاران از خیران مدرسه‌ساز به عنوان بزرگ‌ترین ظرفیت برای بازسازی مدارس استان نام برد و اظهار داشت: بدون مشارکت خیرین تأمین نیاز فضای آموزشی استان ممکن نیست.

وی افزود: در حال حاضر ۱۲۰ باب از مدارس آذربایجان‌شرقی در حال بازسازی هستند که در سال گذشته ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این مدارس هزینه شده است.

عیدی تصریح کرد: در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان آذربایجان‌شرقی ۷۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی و تجهیز مدارس استان کمک مالی صورت گرفته است که با توجه به کمبود اعتبارات مالی بزرگ‌ترین ظرفیت برای بازسازی مدارس استان به شمار می‌رود.

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهتمام اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان برای بازسازی مدارس فرسوده یادآور شد: شهرستان بناب پیشتاز مدارس خیرساز است و در حال حاضر ۱۶ باب مدرسه خیرساز مشارکتی در این شهرستان در حال احداث هستند و در کنار آن مدرسه ۱۸ کلاسه دولتی ساز بناب نیز در دو هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای آموزشی با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال احداث و تجهیز خواهد شد.

 شهرستان ۱۴۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان‌شرقی حدود ۲۴ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد و متأسفانه به دلیل عدم توجه به نیازهای شهرستان به فضاهای آموزشی جدید در دراز مدت اکثریت مدارس موجود این شهرستان با عمر بالای ۴۰ سال فرسوده و غیرقابل استفاده هستند.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :