صد و پنجاه و سومین جلسه رسمی شورای شهر تبریز در ساعت ۸:۴۳ صبح امروز با تلاوت آیاتی چند از کلام الله محید و البته برای ششمین جلسه متوالی در تالار شهردار عمارت ساعت کلان شهر تبریز برگزار گردید.

تبریزمن، سرویس شهری: صادق نجفی – شهردار تبریز – نیز در ساعت ۹:۲۰ وارد دفتر خود شد که در واقع میزبان جلسه علنی شورا می باشد.

رییس شورای شهر تبریز در ابتدای جلسه این هفته با گرامیداشت ایامی همچون شهادت مظلومانه امام رضا(ع)، درگذشت سلیم مؤذن زاده و آیت الله موسوی اردبیلی و روز نیروی دریایی بر جان باختگان سانحه برخورد دو قطار مسافربری در استان سمنان تاکید کرد و گفت:وقوع این حادثه دردناک علیرغم اینکه خطای انسانی بود نشان داد که در نحوه مدیریت سیستم ریلی نیز اشکالاتی وجود داشته و نباید در آینده شاهد تکرار چنین حوادث دلخراشی باشیم.

شهرام دبیری با آرزوی شفای عاجل برای آسیب دیدگان و بازماندگان حادثه برخورد ۲ قطار افزود:از شهردار و اعضای شورای شهر درخواست دارم برای التیام بخش کوچکی از داغ دیدگان، کمک و مساعدتی در این خصوص به عمل آید.

و سپس خطاب به عاشقی – مشاور شهردار و رابط شورا و شهرداری – خاطرنشان کرد که اقدامات لازم درباره عدم دریافت هیچگونه هزینه ای جهت دفن و کفن جان باختگان حادثه برخورد قطارها صورت پذیرد.

nejati-13-of-26

آرزوی توفیق برای قدرتمندی هر چه بیشتر لشکر اسلام و انقلاب در میادین جنگ با کفار و تقاضای اقدامات عاجل در رابطه با تفریغ بودجه و پیگیری موضوع حسابرسی شهرداری از سوی کمیسیون برنامه و بودجه از دیگر مواردی بود که وی توجه اعضای شورا برای در اولویت قرار دادن آنها تاکید نمود.

نگرانی از افزایش تشویق شهروندان به تخلفات

علی نوای باغبان در ابتدای نطق پیش از دستور خود برگزاری مراسم باعظمت اربعین حسینی را مورد توجه قرار داد و گفت:این حرکت ها مایه افتخار مسلمین جهان می باشد و حضور مؤثر نیروهای خدماتی شهرداری تبریز و خدمت به زایران عزیز بسیار قابل توجه بود.

وی افزود:اما خلاء تلخ انتهایی امنیتی مراسم اربعین باعث بروز یک ترور کور شده و مرگ حدود ۱۰۰ تن را رقم زد و سانحه دردناک برخورد ۲ قطار مسافربری نیز بر آزردگی خاطرمان افزود، لذا باید با خاطیان این حادثه برخورد جدی صورت گیرد.

باغبان سپس به گزارش ۷ ماهه شهرداری کلان شهر تبریز پرداخت و اضافه کرد:آمارها نشان می دهد که ۶۱ درصد بودجه مناطق شهرداری و ۴۱ درصد بودجه سازمان های وابسته شهرداری تحقق یافته است اما درباره ترکیب بودجه، جالب است بدانید در شهرداری های مناطق و مرکز در ۷ ماه گذشته حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه نقدی و غیرنقدی عاید این مجموعه شده که صدور پروانه های ساختمانی، تخلفات ماده ۱۰۰ و اخذ مالیات به ترتیب با ۲۵۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ میلیارد تومان بیشترین ردیف درآمدهای شهرداری تبریز را به خود اختصاص داده اند.

این عضو شورای شهر تبریز ادامه داد:اما با این وضعیت که دومین ردیف درآمد یک شهر از محل ماده ۱۰۰ باشد جای تأسف دارد و بدین ترتیب می توان گفت که اداره شهر با تخلف صورت می گیرد، بنابراین نباید شرایط طوری باشد که شهروندان به سوی تخلف تشویق گردند.

باغبان درآمد سازمان های تابعه شهرداری را ۲۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم در ۷ ماه اخیر نصیب این مجموعه ها شده است به طوری که هزینه های جاری اعم از اداری، پرسنلی، خدماتی و غیره حدود ۴۰۰ میلیارد تومان و هزینه های عمرانی نیز ۲۵۰ میلیارد تومان برآورد گردیده است که در واقع ۴۰ درصد کل بودجه را تشکیل می دهد.

وی از منتخبان مردم خواست تا بایدها و نبایدهای بودجه سال آینده را از هم اکنون مدنظر قرار دهند و افزود:امیدوارم الزامات سال ۲۰۱۸ در بودجه سال ۹۶ در نظر گرفته شود زیرا آخرین فرصت برای رفع بدهی های شهرداری است، لذا باید در این مدت از تعریف پروژه های جدید شهری، افزایش سقف بودجه و غیره پرهیز نمود!

nejati-25-of-26

شهرداری تبریز، عهده دار دفن و کفن مسافران قطار

در بخش دیگری از جلسه علنی این هفته شورای شهر تبریز لایحه دو فوریتی کفن و دفن رایگان جان باختگان سانحه برخورد قطار مسافربری تبریز-مشهد با اتفاق آرا مورد موافقت منتخبان مردم قرار گرفت و مقرر گردید تا شهرداری تبریز هزینه های این امر را بر عهده گیرد.

کمک به باشگاه تراکتورسازی؛ شاید وقتی دیگر!

همچنین طبق لایحه شهرداری تبریز و در راستای حمایت مالی از باشگاه فرهنگی-ورزشی تراکتورسازی قرار بود که مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل منابع غیرنقدی شهرداری به این تیم اهدا شود تا به رفع مشکلات مربوطه از جمله پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان از بابت بدهی لوپز بازیکن تراکتورسازی اقدام شود که اعضای شورای شهر پس از بحث و بررسی پیرامون ابعاد این مساعدت مالی، تصویب این لایحه را به بررسی افزون تر در کمیسیون های تخصصی منوط کردند تا شاید هفته آینده در صحن علنی شورا مطرح گردد.

خبرنگار: شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :