جلسه هفتگی و علنی شورای شهر تبریز در ساعت ۸:۴۲ صبح امروز و برای دوازدهمین هفته متوالی در تالار شهردار عمارت ساعت آغاز به کار کرد.

تبریزمن، سرویس شهری: شهردار کلان شهر تبریز نیز به دلیل حضور در جلسه ای ویژه بررسی اتوبوس های جدید و حواشی آن در وزارت نفت، غایب این جلسه بود.

رییس شورای شهر تبریز در ابتدای جلسه ضمن گرامیداشت میلاد امام حسن عسکری (ع) به هفته اهدای کتاب که تا ۲۵ ماه جاری ادامه دارد اشاره کرد و گفت:مقوله کتاب و اهدای آن می تواند کشورمان را در مقابل هجمه های تهاجم فرهنگی مصون سازد به شرطی که باید در ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی نهایت تلاش را به انجام رسانده و در ایام مختلف به جای اهدای کادو به همدیگر، کتاب هدیه نماییم.

شهرام دبیری همچنین موضوع بررسی طرح تعرفه عوارض محلی و لایحه بودجه سال آینده را مهم ترین اولویت های شورا دانست و افزود:باید کمیسیون های شورا نیز پیشنهادات و نظرات کارشناسی خود پیرامون این موارد را به صحن علنی بیاورند تا به صورت تخصصی مورد واکاوی قرار گیرد اما متاسفانه به غیر از ارایه طرح کمیسیون بودجه، از سایرین خبری نیست!

nejati-18-of-19

مناطق محروم تبریز مورد توجه قرار گیرند

اصغر عابدزاده در نطق پیش از دستور خود با اظهار رضایت از فعالیت ها و عملکرد مجموعه شهرداری تبریز در رویارویی با فصل سرد سال، موضوع بودجه سال آینده را مورد توجه قرار داد و گفت:بودجه شباهت زیادی به صندوقچه دارد که می توان هم برداشت کرد و هم افزود، اما اگر دخل و خرج مان مساوی باشد می توان به پیشرفت قابل توجهی دست یافت لذا شورا و شهردار بعد از ما نباید دچار مشکلات عدیده ای گردد که منشاء آن مربوط به دوره چهارم شوراها باشد.

وی افزود:در لایحه بودجه باید دقت کنیم که اگر لایحه بودجه را از لحاظ جمعیت و مساحت و حتی هزینه ها بررسی نماییم باید مناطق محروم شهر مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا طبق آموزه های دینی، هر جا فقر باشد فساد و بزهکاری نیز افزایش می یابد.

عابدزاده اضافه کرد:بودجه ما ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است اما باید رقم بودجه سال آینده مقداری اندک کاهش یابد زیرا تا به حال ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از بودجه تحقق یافته است و باید به سوی تصویب ارقام منطقی و واقعی اهتمام ورزید.

رییس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی، طرح تبریز ۲۰۱۸ را آبروی ایران قلمداد نمود و تصریح کرد:تمام وزارت خانه ها و تشکیلات کشوری باید وارد تقویت زیرساخت های تبریز جهت اجرای هر چه بهتر این طرح گردند زیرا عملیاتی نمودن موفقیت آمیز سال میزبانی تبریز از گردشگران کشورهای اسلامی از عهده شهرداری و یا سازمان میراث فرهنگی استان خارج است و دست های یاریگر می طلبد.

محوریت تبریز ۲۰۱۸ در بودجه سال ۹۶ شهرداری تبریز، تسریع در پرداخت دیون شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی، نگرانی برخی از کارگران شهرداری در مورد عدم تبدیل وضعیت شغلی خویش، توجه به مناطق کم برخوردار و محروم و غیره از جمله مواردی بود که عابدزاده به آنها اشاره کرده و خواستار حل و فصل مطالبات مردم در قالب بودجه سال آینده شهری شد.

سعید حاجی زاده رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز نیز گفت: افزایش سهم استان آذربایجان شرقی در درآمدهای کشور قابل تأمل است.

وی گفت: شورای شهر دچار سطحی نگری و جزیی نگری شده و از کلی نگری فاصله گرفته و فعالیت آن تنها به تصویب هبه محدود شده است.

در ادامه جلسه امروز، اعضای شورای شهر به بررسی طرح جامع کلان شهر تبریز پرداختند که در آن محمد عزتی معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز نیز به ابهامات منتخبان مردم پاسخ داد.

خبرنگار: شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :