استاندار آذربایجان شرقی با صدور پیامی به مناسبت ۱۳ آبان گفت: این روز تاریخی به ما می‌آموزد که دور از هرگونه شعارزدگی در هر زمانه هوشمندانه و متناسب با مقتضیات زمان، مسیر عزت ایران اسلامی را درست تشخیص دهیم و با اقتدار حرکت کنیم.

به گزارش تبریزمن،  اسماعیل جبارزاده در این پیام با بزرگداشت این روز بزرگ، یاد و خاطره حماسه‌آفرینان انقلاب اسلامی را گرامی داشت و اظهار کرد: ۱۳ آبان یادآور حماسه‌های جاودان در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی است.

در این پیام آمده است: طلیعه این سلسله حماسه‌ها، فریاد هیهات منا الذله آن پیر سفر کرده بود که بر سلطه خفت‌بار بیگانه خروشید و در چنین روزی رنگ زندان و تبعید را به جان خرید، اما عزت این مرز و بوم را نفروخت.

جبارزاده در این پیام خاطرنشان کرده است: حماسه دیگر سال‌ها بعد روی داد و فرزندان دانش‌آموز امام عزیزمان از سال ۵۷ در تداوم راه او، فریاد مرگ بر شاه سر دادند و با خون پاک خود درخت انقلاب را آبیاری کردند.

وی افزوده است: درست یک سال پس از آن بود که شمار دیگری از فرزندان برومند خمینی عزیز (دانشجویان پیرو خط امام) با تسخیر لانه جاسوسی، انقلابی دیگر آفریدند؛ از این روست که یوم‌الله ۱۳ آبان به نماد استکبارستیزی ملت ایران تبدیل شده است.

استاندار آذربایجان شرقی اظهارکرد: گرامی‌داشت چنین روزی فرصتی ارزشمند برای نسل امروز است که با مرور تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی درس‌ها بیاموزد و با گام‌های استوار خود این راه را ادامه دهد.

وی ادامه داده است: ۱۳ آبان فرصتی است تا بدانیم برای عزت این کشور چه مجاهدت‌ها شده است و وظیفه امروز ما در صیانت از این عزت و اعتلا و پیشرفت کشور چیست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :