دکتر دبیری گفت: رئیس شورای شهر تبریز بودجه سال ۹۶ شهرداری تبریز را ۲۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در این بودجه، توجه به عبور و مرور شهری، ترافیک، آلودگی هوا، اتمام خط یک مترو، خرید اتوبوس و مسیرگشایی ها در اولویت هستند.

تبریزمن، سرویس شهری؛ دکتر شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز عصر امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: در شورای شهر جلسات متعددی برگزار شد، لوایح، طرح و سیاست گذاری های مختلفی در زمینه های شهری و تعرفه های آخر سال مطرح شد.

رئیس شورای شهر تبریز بودجه سال ۹۶ شهرداری تبریز را ۲۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در این بودجه، توجه به عبور و مرور شهری، ترافیک، آلودگی هوا، اتمام خط یک مترو، خرید اتوبوس و مسیرگشایی ها در اولویت هستند.

وی افزود:مبلغ بودجه را افزایش داده ایم و تنها ۳۲۰ میلیارد تومان به بحث تبریز ۲۰۱۸ اختصاص داده ایم که شامل بازسازی امکان تاریخی و بخصوص بازسازی بازار تاریخی می باشد.

دبیری درباره وضعیت مترو تبریز نیز گفت: در بحث مترو ۱۰۰۰ میلیارد تومان در سه چهار سال اخیر خرج کرده ایم و به علت اینکه وضعیت اقتصادی دولت خوب نیست شهرداری از جیب خودش هزینه می کند و امیدواریم هرچه سریع تر این پروژه را تمام کنیم و این را نیز باید خاطر نشان کرد که خط دو نیز همزمان در حال تکمیل است.

دکتر دبیری تصمیمات گرفته شده در شهرداری را دیمی نخوانده و توضیح داد: تصمیمات در شهرداری تبریز دیمی نیست و در بودجه مشخص شده است که فلان منطقه چقدر بودجه به آن اختصاص داده شده است و دست شهرداری در این موضوع باز نیست و موضوعی است که تعریف شده است و بدون مصوبه شورای شهر امکان پذیر نیست و هیچ سازمانی دستش باز نیست که با تعرفه دلخواهش بخواهد تصمیم گیری کند.

شهرام دبیری به عادلانه بودن مدیریتش در شورا اشاره کرد و افزود:  تمام سعی و تلاشمان را کردیم  جلسات شورا را مدیریت کنیم، در شورا های قبلی زد و خرد شده بود و با اینکه تعداد نفرات اعضای شورا بالاست سعی کردیم مشکلی پیش نیاید و اینکه اعضای شورا یودند که من را به عنوان ریاست شورا انتخاب کردند و وظیفه رئیس شورا مدیریت و پیگیری مصوبات شورای شهر است و من زمانی که شورای شوم را تحویل گرفتم هفت هشت سالی می شد که هیچ حسابرسی نشده بود و الان این حساب ها بروز شده اند و من نیز قبول می کنم ضعف هایی نیز داشتیم.

رئیس شورای شهر تبریز درباره فراز و نشیب های شورا نیز توضیح داد: فراز و نشیب هایی داشتیم ولی این را باید در نظر بگیریم که این فراز و نشیب ها فقط مختص تبریز نبوده و در اکثر نهادها و شوراها وجود دارد.

وی درباره دستگیری های اخیر بعضی از اعضای شورا نیز گفت: خطاهای دیگران را به اسم همه و دیگر اعضا ننویسیم و اگر هم خطایی انجام شده است خود اعضای متخلف باید پاسخگو باشد و در کل نکته مهم این است که ما باید امانتدار رای مردم باشیم.

دکتر دبیری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در دوره جدید انتخابات شورا کاندید خواهد شد گفت: بله کاندید خواهم شد و باید معیارمان برای شرکت در انتخابات را تغییر دهیم و باید هرکسی را نذارند کاندید شود و کسانی را به این عرصه بیاورند که تجربه مدیریتی داشته باشد و مردم هستند که افراد اصلح را انتخاب می کنند و عملکرد فرد را مورد اولویت خود قرار دهند و یک پیشنهادی که برای دیگر کاندیداها دارم این است که به جای تخریب در فضای مجازی عملکرد و برنامه هایشان را ارائه بدهند.

دکتر دبیری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا جشنی که هفته گذشته برگزار کردید در راستای تبلیغات انتخاب بوده است یا خیر توضیح داد:تبلیغات بعد از ثبت نام صورت می گیرد و فعلا ثبت نامی انجام نشده است پس چه تبلیغی می توانیم انجام دهیم و بعد از ثبت نام بحث تبلیغات را می توان بیان کرد و در رابطه ما مراسم هفته گذشته نیز باید بگویم این مراسم اصلا تبلیغاتی نبوده و همه می دانند ما این چنین مراسماتی را در طول سال های گذشته گرفته بودیم از قهرمانی تیم در لیگ برتر تا جشن ملبورن و اینگونه جشن ها برای بار اول نبوده و در آن مراسم بحث و صحبتی راجب انتخابات نبوده است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز درباره اینکه آیا دولت کمکی در موضوع تبریز ۲۰۱۸ انجام داده است یا خیر بیان کرد: دولت برای تبریز ۲۰۱۸ کمکی نکرده است، فقط قول داده است اگر رخداد فرهنگی تاریخی ورزشی در کشور در آینده رخ دهد در تبریز برگزار شود.

رئیس شورای شهر تبریز در این نشست جملات کلیدی گفته است که آنها بدین شرح می باشد؛

در مورد بازداشت های اخیر هیچ کس مرا یک دقیقه هم سوال پیچ نکرده است/اقداماتی برای واگذاری تیم های شهرداری تبریز داریم/در بهتر شناختن تبریز ۲۰۱۸ رسانه ها نیز باید کمک کنند/من با پروژه افلاک نما مخالف بودم چون نمای بیمارستان را بهم می ریخت/از عملکرد آقای نجفی راضی هستم


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :