رئیس مرکز ملی پژوهش های راهبردی جوانان کشور گفت: ایرانی ها سالانه ۱۴٫۶ میلیارد ساعت از وقت خود را صرف بازی های رایانه ای و تلفن همراه می کنند.

به گزارش تبریزمن، محمد مسعود کریمی در جلسه کمیته فضای مجازی ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان افزود: ۸۹ درصد از این افراد را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد: به صورت میانگین هر ایرانی ۹ ساعت از شبانه روز را صرف حضور در فضای مجازی می کند.

رئیس مرکز ملی پژوهش های راهبردی جوانان همچنین از آمار بیش از ۲۰ میلیونی بازی کنندگان بازی های رایانه ای در ایران خبر داد و گفت: ۵۶ درصد این افراد پسر و ۴۴ درصد دختر هستند.

کریمی با اشاره به تاثیر زیاد شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بر آحاد جامعه هشدار داد: توجه نکردن به هویت ملی و فرهنگی در فضای مجازی موجب کمرنگ شدن هویت ملی و فرهنگی جامعه خواهد شد.
وی تاکید کرد: تدوین سند سواد رسانه ای یکی از عوامل آرامش اجتماعی برای کاربران فضای مجازی خواهد بود که چهار رویکرد استفاده بهینه از تلفن همراه، ماهواره، اینترنت و بازی های رایانه ای را دنبال می کنند.

دبیرکمیته تخصصی فضای مجازی اصفهان افزود: هر استان موظف است یک سازمان مردم نهاد با محوریت سواد رسانه ای ایجاد کند و آموزش لازم در موضوع سواد رسانه ای را به اقشار مختلف ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه زمینه سازی برای اشتغال جوانان در فضای مجازی برعهده کمیته فضای مجازی ستاد ساماندهی امور جوانان استان است، بیان کرد: توسعه کسب و کار خویش فرما، افزایش فرصت های شغلی جدید و کارآمد برای جوانان و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان از مهمترین عوامل ایجاد کسب و کار در فضای مجازی است.

**سمنان، پاک ترین مرکز استان در زمینه توزیع بازی های رایانه ای

رئیس ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز، گفت: در بازرسی هایی که تاکنون در مراکز استان ها انجام شده، سمنان، رکورددار پاک ترین مرکز استان از لحاظ توزیع بازی های رایانه ای غیرمجاز است.

بر اساس گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، خسرو کردمیهن اظهار کرد: از ابتدای سال جاری عملیات تشکیل ستادهای استانی برای پاکسازی مراکز تولید بازی های رایانه ای از بازی های مخرب و غیرمجاز آغاز شده و این اقدام در همکاری با ادارات ارشاد استان ها و نیروی انتظامی در حال انجام است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۱ مرکز استان از جمله یزد، قزوین، سمنان و… مورد بازرسی قرار گرفته اند و در این عملیات سمنان رکورددار پاک ترین مرکز استان از لحاظ توزیع بازی های رایانه ای غیرمجاز است چراکه از بازرسی ۷ مرکز تنها ۷۸۰ بازی غیرمجاز جمع آوری شده است.

رئیس ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز همچنین گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای چندین جلسه با همکاران در صدا و سیما برگزار کرده تا بتوانیم اثرات مخرب بازی های رایانه ای غیرمجاز را به خانواده ها هشدار دهیم اما متاسفانه نگاه اقتصادی صرف به این مقوله مانع کار می شود در صورتی که با توجه به هجم گسترده بازی های رایانه ای غیرمجاز ضرورت دارد به خانواده ها آگاهی داده شود.
وی در پایان گفت: البته صدا و سیما اقداماتی در این زمینه انجام داده است اما کافی نیست. متأسفانه می توان گفت اثرات مخرب این بازی ها بر نوجوانان کمتر از مواد مخدر و افیون نیست و مبارزه با نشر این بازی ها عزم ملی می طلبد.

**بازی آنلاین «کلاب فوتبال ایرانیان» به روزرسانی شد

با گذشت ۸ ماه از افتتاح بازی تحت مرورگر «کلاب فوتبال ایرانیان»، این بازی با نسخه جدید به روزرسانی شد.

در نسخه جدید کلاب فوتبال ایرانیان که با نشانی iranianfc.ir در دسترس عموم قرار دارد، امکانات جدیدی به همراه رابط کاربری زیباتر و بهتر مورد استفاده قرار گرفته است.

در کلاب فوتبال ایرانیان تمامی تیم ها در ۸ هرم قرار گرفته و در راس این هرم ها، لیگ های برتر وجود دارند که با صعود به جام قهرمانان، بالاترین سطح از بازی را تجربه خواهند کرد.

هر کاربر به عنوان مربی تیم خود، به تعیین سیستم و استراتژی تیم می پردازد تا بهترین ترکیب از بازیکنان را به میدان بفرستد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :