مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت:۱۴ هتل یک تا پنج ستاره در این استان در حال ساخت است .

به گزارش تبریزمن، فرزین حق پرست عصر پنجشنبه در جریان دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ۹ هتل در حال ساخت تا پایان سال جاری افتتاح می شود ، گفت: با بهره برداری از این هتل ها ، دو هزار تخت به ظرفیت اقامت هتل های استان اضافه می شود .

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر ظرفیت هتل های استان هشت هزار تخت است ، گفت: از این ۹ هتل یاد شده ، سه هتل در تبریز و بقیه در سایر شهرهای استان در حال ساخت هستند .

حق پرست اظهارکرد: پنج هتل از ۱۴ هتل در حال ساخت پنج ستاره ، دو هتل چهار ستاره و هفت هتل یک تا سه ستاره هستند.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ گفت: پس از این انتخاب شورای سیاست گذاری در استان تشکیل شده و درصدد رفع کمبودها برای میزبانی شایسته تر هستیم .

حق پرست با اشاره به اینکه پایگاه اینترنتی به منظور بهره مندی از طرح های پیشنهادی مردم برای اجرا در سال ۲۰۱۸ در حال طراحی است ، گفت: طرح برتر لوگوی تبریز ۲۰۱۸ انتخاب شده و بزودی رونمایی می شود .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خواستار تشکیل کمیته ای ملی برای هماهنگی و همراهی در اجرای هر چه بهتر برنامه های تبریز ۲۰۱۸ شد .

وی آمار بازدید گردشگران نوروزی از مراکز تفریحی و گرشگران استان آذربایجان شرقی از ۲۷ اسفند سال گذشته تا امروز را ۴۵۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۵۶ هزار نفر هم از موزه ها و مکان های تاریخی دیدن کرده اند .

حق پرست همچنین از اشغال ۶۰ درصدی هتل های استان با میزان اقامت ۱۷ هزار و ۶۰۰ هزار نفر در روزهای سپری شده از تعطیلات نوروزی خبرداد و افزود: ۱۱ هزار و ۵۰۷ نفر هم در مهمان پذیرها و ۹ هزار و ۵۰۹ نفر در مراکز اقامتی آموزش و پرورش اسکان یافته اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :