استاندار آذربایجان‌شرقی شرط لازم برای تحقق پیشرفت سلامت را حمایت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: از وزیر بهداشت درخواست می‌کنیم که در پست وزارت بمانند زیرا دکتر روحانی نیز از دکتر قاضی‌زاده هاشمی درخواست ماندن در سمت وزارت را خواهند خواست.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده دیشب در مراسم بعد از افطار با وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: وزیر بهداشت در طی این چهار سال دولت تدبیر و امید چند بار به استان ما سفر کرده‌اند و با هر بار حضور نیز به تعدادی از شهرستان‌ها سر زده‌ و پروژه‌های زیادی را افتتاح کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برای ارائه خدمات سلامت و بهداشت و درمان، اولین بخش ضروری باید در استان احداث می‌شد چون اغلب فرسوده بودند، افزود: در جواب افرادی که انتقاد می‌کنند گه در بخش سلامت فقط کارهای عمرانی انجام می‌شود، باید گفت اگر این بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی نبود در حد استانداردهای مورد نیاز نبود قطعاً دچار مشکل بودیم.

وی با تشکر از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در استان آذربایجان‌شرقی ۴۰۰ هزار مترمربع فضای فیزیکی برای ارائه خدمات سلامت مردم در دست احداث است.

استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد: امید است روز به روز شاهد بهره‌برداری از این امکانات در استان باشیم تا از طریق آن بخش بهداشت و درمان ارتقاء و توسعه یابد.

وی به افتتاح آتی پروژه‌ها از قبیل بیمارستان اهر، هریس و سراب اشاره کرد و گفت: در نظام سلامت و دوران وزارت آقای پزشکیان با تغییر دولت،این طرح‌ها ابتر ماند که تکمیل آنها در این دوره به اوج خود رسید.

 استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد افزود: طبق تعبیر نایب رئیس مجلس، بعد از تغییر دولت حتی یک نفر ادامه‌دهنده برای این پروژه‌های گسترده پیدا نشد.

جبارزاده با بیان اینکه در دو دوره دولت قبل اتفاقی بر سر بخش سلامت آمد که نباید می‌شد، افزود: با همت مردم بحث تغییرات در حوزه سلامت ایجاد شده که این اقدامات با انتخاب مجدد آقای هاشمی در دولت تدبیر و امید ادامه‌دار خواهد بود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید به اینکه هیچ برنامه‌ای بدون ایراد نیست و طی چهار سال گذشته، یکی از عوامل رضایت‌مندی کمتر شدن اشتباهات بوده است، گفت: بخشی از افرادی که پای صندوق رای آمدند به خاطر نظام و خدمات سلامت بود که از آن راضی بودند.

وی با یادآوری اینکه در چهار سال قبل‌تر از دولت یازدهم وضعیت بهداشت در استان به وضع بحرانی رسیده بود، گفت: امروز خوشحال هستیم که دولت تدبیر و امید مورد تائید مردم قرار گرفته و همین برنامه نظام سلامت و تغییرات در بخش سلامت فرصتی برای تکمیل چهار سال بعدی خواهد بود.

استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد: چهار سال برای تکمیل یک برنامه کافی نبوده و خوشبختانه چهار سال دیگر اضافه شد که می‌توان نواقص و ایرادها را رفع کرد.

وی شرط لازم برای تحقق پیشرفت سلامت را حمایت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: از وزیر بهداشت درخواست می‌کنیم که در پست وزارت بمانند زیرا دکتر روحانی نیز از دکتر قاضی‌زاده هاشمی درخواست ماندن در سمت وزارت را خواهند داشت.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: افراد توانمند به فکر وزارت نیستند و آقای قاضی‌زاده هاشمی هم برای خدمت به مردم و تقاضای مردمی به وزارت آمدند و من به عنوان نماینده مردم استان و گروه نظام سلامت تقاضا می‌کنیم با درخواست ریاست جمهور موافقت شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :