مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان‌شرقی از شناسایی ۱۴۸ نفر زندانی غیرعمد خبر داد و گفت: جشن گلریزانی ۱۱ تیر در سالن صدرای تبریز و همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش تبریزمن، حجت‌الاسلام حمزه علی محرمی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه اسلام واقعی مبتنی بر محبت و توجه به محرومان جامعه است، اظهار داشت: اسلامی که امروز از سوی داعش و مروج خشونت و وحشی‌گری است اسلام واقعی نیست.

وی افزود: امروز در کشور و استان ما با وجود مشکلات اقتصادی مردم مشارکت خوبی در فعالیت‌های خیریه دارند و مبالغ خوبی واریز شده است.

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان‌شرقی گفت: جشن گلریزان برای بار دوازدهم در ۱۱ تیرماه مصادف با شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) در سالن صدرای تبریز برگزار می‌شود.

وی گفت: ۱۴۸ نفر زندانی غیرعمد شناسایی شده‌اند و با توجه به سیاست ستاد دیه که نصف مبلغ محکومیت را پرداخت می‌کنیم اعتبار در نظر گرفته شده ۱۲ میلیارد تومان است.

محرمی بیان کرد: اگر بتوانیم ۶ میلیارد تومان جمع‌آوری کنیم خواهیم توانست این ۱۴۸ نفر را آزاد کرده و به آغوش خانواده‌شان بازگردانیم و اگر اعتبار کافی تهیه نشود از میان این افراد مجبور به انتخاب خواهیم شد.

وی گفت: یکی از زندانیان ۳۵۰ میلیون تومان دیه بر عهده دارد و فرد دیگری با ۲۸۰ میلیون تومان بدهی مالی سنگین‌ترین پرونده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان‌شرقی ادامه داد: سال گذشته ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شد که این کمک‌ها در طول سال و در قالب تعهدات صورت گرفت و توانستیم علاوه بر آزادی ۱۸۰ نفر تعهد شده، افراد دیگری را آزاد کنیم که در مجموع در سال گذشته ۲۴۵ نفر با کمک ستاد دیه آزاد شدند.

وی با انتقاد از کسانی که فعالیت خیریه ستاد دیه را زیرسئوال می‌برند، گفت: برای فعالیت‌های ستاد دیه بازرسی از طرف رئیس کل دادگستری استان تعیین شده و علاوه بر آن از طرف ستاد دیه کشوری نیز بازرسانی تعیین شده و در هر سال مالی حساب‌ها بررسی می‌شود.

محرمی خاطرنشان کرد: در فعالیت‌های ستاد دیه شناسایی افراد به صورت دقیق صورت می‌گیرد تا افراد ناصالح آزاد نشوند و فردی آزاد شود که مردم هم از آن خوشحال و خرسند شوند.

وی ادامه داد: فعالیت ستاد دیه بر اساس اعتماد مردمی و با ترکیب هیئت امنا صورت می‌گیرد و این هیئت امنا اعضای هیئت مدیره را انتخاب می‌کنند.

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان‌شرقی با اشاره به روند رو به رشد کمک‌های مردمی در جشن‌های گلریزان گفت: در سال‌های اخیر با وجود مشکلات اقتصادی مردم آذربایجان‌شرقی از بابت جمع آوری کمک‌های مردمی در کشور اول بودیم که سال گذشته اصفهان به واسطه حضور صنایع فولادی در امر خیریه از ما گذشت.

وی تاکید کرد: در آذربایجان‌شرقی کمک‌های مربوط به صنایع دولتی و شبه‌دولتی در حداقل بوده و امسال نیز هیچ کمکی را از این مراکز شاهد نبودیم.

محرمی با بیان اینکه میزان عمل به تعهدات در استان درصد بالایی است، گفت: اکثریت قریب به اتفاق متعهدان کمک‌های قول داده شده را واریز کردند و سال ۹۳ بهترین سالی بود که تمام تعهدات واریز شد.

وی گفت: ۳۶ نفر در زمینه مهریه در لیست کمک ستاد دیه قرار دارند و کمک‌های ستاد دیه در این مورد اعطای وام است و کمک بلاعوض صورت نمی‌گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :