معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها با اشاره به اینکه ۱۶۰ نفر از زندانیان کشور موفق به حفظ کل قرآن شدند، گفت: ۲۰ هزار نفر از مددجویان در زندان‌ها نسبت به حفظ قرآن اقدام کرده‌اند.

به گزارش تبریزمن، ابوالفضل حجتی‌پور در اختتامیه بیست‌وششمین دوره مسابقات قرآنی زندانیان گفت: هدف از اجرای حدود الهی، اصلاح و تربیت و بازگشت فرد به اصل و حقیقت خویش است.

خبرگزاری فارس: 160 نفر از زندانیان کشور موفق به حفظ کل قرآن شدند

وی با اشاره به اینکه همه تلاش خود را برای رسیدن به اهداف بزرگ به کار بسته است، تصریح کرد: هدف ما در امور فرهنگی محور قرار دادن قرآن در بین زندانیان است و در این راستا کلاس‌های بسیاری در رشته‌های مختلف در بین زندانیان سراسر کشور برگزار می‌شود.

معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۶ دارالقرآن فعال در زندان‌های کشور وجود دارد، اضافه کرد: در این دارالقرآن‌ها ۲ هزار و ۱۵۸ مربی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآنی فعالیت می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه ۲۰ هزار نفر از مددجویان  در زندان‌ها نسبت به حفظ قرآن اقدام کرده‌اند، گفت: تاکنون تعداد ۱۶۰ نفر از مددجویان موفق به حفظ کل قرآن شدند.

حجتی‌پور با بیان اینکه هدف از اجرای برنامه‌های قرآنی در زندان اصلاح تربیت و بازگشت به حقیقت است، اضافه کرد: این مسابقات با وجود مشکلات زیادی که در زمینه بودجه وجود داشت، در سراسر کشور برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری کلاس‌های قرآنی سبب ایجاد آرامش بین زندانیان می‌شود، اظهار کرد: مسابقات قرآن به علت اهمیت بازپروری آن برگزار می‌شود.

معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها تصریح کرد: با وجود برگزاری برنامه‌های قرآنی به علت محدودیت بودجه‌ای سازمان زندان‌ها، مسابقات ورزشی و هنری در سطح زندان‌ها برگزار نشد.

به گزارش فارس، در بیست‌ و ششمین دوره مسابقات قرآنی زندانیان ۶۰ نفر از زندانیان از ۱۲ استان کشور حضور داشتند که با برگزاری این مسابقات در رشته اذان استان‌های گیلان، قم و کرمانشاه به ترتیب مقام اول تا سوم و در رشته حفظ یک جزء نیز استان‌های مرکزی، زنجان، کرمانشاه مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته حفظ سه جزء نیز کرمانشاه، مرکزی و قم جایگاه اول تا سوم و در رشته حفظ ۵ جزء نیز قم، کرمانشاه و مرکزی مقام اول تا سوم را کسب کردند و در رشته قرائت نیز آذربایجان شرقی، ایلام و زنجان به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :