معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یک هزار و ۷۵۰ طرح زیرساخت های گردشگری کشور با مشارکت بخش خصوصی درحال اجراست.

به گزارش تبریزمن، مسعود سلطانی فر یکشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۸۲۰ طرح از این تعداد، هتل های یک تا پنج ستاره است.

وی با بیان اینکه صدور ویزا تا مدتی قبل، یک ماه اعتبار داشت افزود: اتباع ۱۹۰ کشور اکنون می توانند بدون مراجعه به سفارتخانه و کنسولگری ها ویزای سه ماهه دریافت و به ایران سفر کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به استقبال سرمایه گذاران خارجی برای فعالیت در ایران پس از توافق برجام، آینده صنعت گردشگری در کشور را روشن ارزیابی کرد.

سلطانی فر با یادآوری ظرفیت های کهگیلویه و بویراحمد برای رونق گردشگری بیان کرد: افزایش زیرساخت های گردشگری از برنامه های دولت در این استان است.

وی افزود: طرح بزرگ هتل و پارک آبی در یاسوج در راستای این امر همزمان با سفر هیات دولت کلنگزنی شد.

سلطانی فر ابراز کرد: این طرح با زیربنای ۹ هزارو ۲۰۰ متر مربع ساخته می شود که پنج هزارو ۵۰۰ متر مربع آن به هتل و سه هزارو ۷۰۰ مترهم به پارک آبی اختصاص دارد.

وی گفت: این طرح با ۱۵۲ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود و تا ۲ سال آینده بهره برداری خواهد شد.

کاروان تدبیر و امید از ۲۴ دی سال ۹۲ تاکنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس، اسلامشهر، ری، رباط کریم و بهارستان)، خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی و کرمانشاه سفر کرده است.

رئیس جمهوری و هیات دولت در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه ۲۴مرداد ۹۵ وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :