مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های آذربایجان‌شرقی از نصب یک‌هزار و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارتی در جاده‌های استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، داریوش باقرجوان ظهر امروز در دیدار با سرپرست هلال‌احمر استان ضمن تقدیر از تلاش‌های نجاتگران هلال‌احمر در جاده‌ها و کمک به مصدومان حوادث جاده‌ای گفت: برای کاهش تلفات جاده‌ای علاوه بر آموزش‌های تخصصی رانندگان، تست‌های صحت و سلامتی روحی و جسمی از رانندگان اخذ می‌شود.

وی هوشمندسازی جاده‌ها را مهم‌ترین اقدام در بخش حمل و نقل استان عنوان کرد و افزود: به منظور هوشمندسازی جاده‌ها طی سه سال آینده یک‌هزار و ۸۰۰ دستگاه دوربین برای نظارت تصویری و کنترل سرعت لحظه‌ای در جاده‌های استان نصب خواهد شد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های آذربایجان‌شرقی به حضور پررنگ و موثر نیروهای هلال‌احمر در جاده‌ها اشاره کرد و گفت: در سایه افزایش پایگاه‌های جاده‌ای هلال‌احمر و تامین تجهیزات امدادی آمار فوتی‌ها هنگام انتقال کاهش یافته‌است.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان‌شرقی گفت: بزرگ‌ترین پشتوانه یک مجموعه اعتماد مردم به آن مجموعه است که باید از این امر بزرگ غفلت نشود.

سعید کنعانی ادامه داد: ایجاد اعتماد در میان اقشار مختلف مردم و حفظ این اعتماد برای دستگاه‌ها و مجموعه‌هایی که با آحاد مردم در ارتباط هستند بسیار مهم است که در جمعیت هلال‌احمر هم به علت داوطلب محور بودن آن همین امر حاکم بوده و این اعتماد مردم است که به هلال‌احمر اعتبار بخشیده است.

وی به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در امر فرهنگ‌سازی اشاره کرد و افزود: در بحث کمک به فرهنگ‌سازی در حوادث جاده‌ای سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان‌شرقی مهندسی زیرساخت‌های حمل و نقل و هوشمندسازی امور جاده‌ای را حائز اهمیت برشمرد و بر آموزش رانندگان تاکید کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :