به گزارش تبریزمن، هفته اول رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور روز پنجشنبه هشتم مرداد ماه با دیدار دو تیم استقلال و سیاه جامگان از ساعت ۱۸:۰۰ آغاز خواهد شد و در ادامه نیز از ساعت ۱۹:۳۵ تیم گسترش فولاد تبریز در برابر شاگردان مجید جلالی  تیم سایپا قرار خواهند گرفت.

آبی پوشان تبریزی که در فصل گذشته رقابت ها در هفته های پایانی موفق شدند خود را از خطر سقوط رها کنند، در تعطیلات پیش فصل چند اردوی آماده سازی را پشت سر گذاشته و با تیم های مختلف بازی های دوستانه برگزار کرد تا بازیکنان این تیم هماهنگی بیشتری با یکدیگر داشته و بهتر از سایر تیم ها در شرایط مسابقه قرار گیرند.

فراز کمالوند که در فصل گذشته به عنوان ناجی گسترش فولاد عمل کرد، در فصل نقل و انتقالات با اضافه کرد بازیکنان با تجربه و صاحب نام به تیم خود، نشان داد که قصد دارد علاوه بر ارائه بازی های زیبا و تماشاگر پسند، نتایج خوبی را نیز کسب کرده و رتبه مناسبی در جدول رده بندی رقابت ها به دست آورد.

تیم دوم شهر تبریز در فصل نقل و انتقالات نمایش نسبتا خوبی را در حد و اندازه های خود داشت و روز های پرکاری را پشت سر گذاشت. ۱۱ بازیکن جدید به نام های سعید دقیقی، مجتبی ترشیز، جکسون، مقداد قباخلو، مهدی کیانی، ایوب کلانتری، داریوش شجاعیان، گئورگی گئورکیف، محمد نصرتی، شهرام گودرزی و امیرحسین کریمی به ترکیب تیم اضافه شده و سه بازیکن نیز به نام های جابر انصاری، میثم نقی زاده و علیرضا نقی زاده از ترکیب تیم خارج شدند.

DSC_1067

با نگاهی سطحی به عملکرد گسترش فولاد می توان با قاطعیت گفت که بازیکنانی چون محمد نصرتی، مهدی کیانی، سعید دقیقی و ایوب کلانتری از کیفیتی بسیار خوب برخوردار بوده و سطح بازی و قدرت تیم گسترش فولاد را به اندازه زیادی افزایش خواهند داد.

در طرف مقابل هم تیم مجید جلالی قرار گرفته است که به نظر می رسد قدرت گرفتن مضاعف تراکتورسازی در این فصل او را بسیار غمگین کرده است. حال او باید در هفته اول برابر دیگر تیم قدرت گرفته ی تبریزی، گسترش فولاد قرار گرفته و بازیکنان خود را محک بزند.

نارنجی پوشان سایپا که در سال های اخیر با بودجه شرکت های دولتی و پول بیت المال تیم داری می کند، در فصل نقل و انتقالات بازیکنان همچون جواد نکونام، غلامرضا رضایی و رضا نوروزی را به خدمت گرفته که مشخصا با مبالغ میلیاردی راهی این تیم شده اند. مشخص نیست استاد مجید جلالی که ادعای بازیکن سازی و به فکر آینده فوتبال بودن را دارد، چگونه راضی شده بازیکنان پا به سن گذاشته اما پر مدعای این چنینی را در ترکیب خود راه داده و فرصت بازی را از استعداد های جوان بگیرد.

سایپا فصل گذشته در رقابت های لیگ برتر توانست علی رغم برخورداری از مربی با دانش خود و نیز منابع مالی فراوان، در میانه های جدول قرار گرفت و به نظر می رسد در حال حاضر چاره کار این تیم، در صرف هزینه های میلیاردی دانسته شده است.

هواداران تبریزی در بازی پایانی فصل گذشته نیز خاطره ی خوشی از تیم مجید جلالی نداشته و باخت ۲ بر صفر مقابل تیم اصفهانی را به دلیل تعلل عمدی مدافعان این تیم می دانند. مصاحبه های انتقام جویانه مجید جلالی و بی تاثیر بودن امتیاز آن بازی برای سایپا هم این فرضیه هواداران را تقویت کرده است.

به هر حال باید منتظر ماند و دید که چه نتیجه ای در اولین بازی فصل آبی پوشان آذربایجان رقم خواهد خورد و جمع بازیکنان با تجربه و هماهنگ تیم گسترش فولاد خواهد توانست در برابر شاگردان مجید جلالی، سه امتیازی ارزشمند و خارج از خانه را به ارمغان آورد یا نه؟

DSC_1032


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :