معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در دهه مبارک فجر امسال ۲ هزار و ۲۰۰ پروژه عمرانی، رفاهی و خدماتی در استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی روز یکشنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد ۳۵۰ پروژه داخل شهری و یک هزار و ۸۵۰ پروژه روستایی است.

وی ادامه داد: اعتبار این پروژه ها از محل اعتبارات ملی و استانی، تسهیلات و منابع داخلی شرکت ها به میزان ۱۴ هزار میلیارد ریال تامین و هزینه شده است.

پورمهدی اضافه کرد: از جمله این طرح ها می توان به انتقال برق بین دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی اشاره کرد که برای اجرا و تکمیل آن یک هزار میلیارد ریال هزینه شد.

وی اظهارکرد: در دهه فجر امسال سه هزار و۳۵۰ واحد مسکن مهر به بهره برداری می رسد که بیشتر این واحدها در شهر جدید سهند احداث شده است.

معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی گفت: پروژه پایانه تبریز که پروژه ای ۲۰ ساله است با پیگیری مدیریت استان و همکاری شهرداری و شورای شهر تبریز دراین ایام به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به عملیات لای روبی آجی چای اظهارکرد: این طرح با هزینه ۲۲۰ میلیارد ریال به طول ۸۰ کیلومتر جهت سرریزی به دریاچه ارومیه اجرا شده است.

پورمهدی همچنین در زمینه بزرگراه تبریز- سهند گفت: ۹ کیلومتر از مسیر این پروژه از سمت سهند به تبریز آسفالت ریزی شده و ۱۵ کیلومتر باقی مانده به دلیل تامین نشدن اعتبارها از وزرات راه وشهرسازی تحویل گرفته شده و شرکت عمران سهند به عنوان کارفرما پروژه را تحویل خواهد گرفت.

وی ادامه داد: برای تکمیل این پروژه ۶۰۰ میلیارد ریال از اعتبارهای داخلی سهند و ۵۰۰ میلیارد ریال از مصوبات سفر هیات دولت به استان، تامین خواهد شد.

معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی افزود: برای احداث نیروگاه های بادی و ترکیبی در شهرهای تبریز، اهر، سراب، میانه و مراغه با سرمایه گذاران خارجی رایزنی شده است.

وی اظهارکرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی آذربایجان شرقی بسترهای لازم جهت سرمایه گذاری خارجی آماده است و به واسطه روحیه سخت کوشی مردم این منطقه رغبت بیشتری بین سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری دراین استان وجود دارد.

پورمهدی با تاکید بر اینکه مخالف سرمایه گذاری وارداتی هستیم، افزود: بیشترین تاکید مدیریت استان، سرمایه گذاری در حوزه های انتقال تکنولوژی و ایجاد زیر ساخت هاست.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :