سرمربی دوهای نیمه استقامت، استقامت و فوق استقامت کشور گفت: تیم اعزامی ایران به رقابت های نیمه ماراتن سوئد/ ۲۱ کیلومتر و ۹۷٫۵ متر/ نتایج ارزشمندی کسب کرد و ۲ نفر از تیم چهار نفری ایران با کسب رتبه های هفتم و هشتم در جمع ۱۰ نفر برتر قرار گرفتند.

به گزارش تبریزمن، روح الله گلستانی افزود: در این رقابت ها که ۲۰ شهریور در استکهلم برگزار شد، محمدجواد صیادی به مقام هفتم و حسن شیرقوی به مقام هشتم رسید و ضمن برخورداری از جایزه ویژه در سال آینده نیز سهمیه حضور در این رقابت ها را کسب کردند.

وی گفت: محمدرضا ابوترابی از قهرمانان آسیا در این رقابت ها یازدهم شد و فرض الله رستمی که نفر پنجم آسیاست در گروه سنی خودش سوم و در مجموع با قرار گرفتن در بین ۱۰۰ دونده برتر به جایگاه بیست و سوم رسید.

وی افزود: علاوه بر آن حسن شیرقوی در رده سنی زیر ۳۵ سال و محمدجواد صیادی در رده سنی بالای ۳۵ نیز به مقام اول دست یافتند.

به گفته وی مسیر سراشیبی این رقابت ها موجب شد تا رکورد قهرمانان با حدود ۴ تا ۵ دقیقه ضعیف تر از رکوردهای قبلی آنان به ثبت برسد.

وی افزود: در مسابقه های نیمه ماراتن سوئد ۲۰ هزار نفر دونده و ۱۰۰ نفر از قهرمانان جهان حضور داشتند و تیم چهار نفری ایران با مساعدت های کمیته ملی المپیک و فدراسیون دو و میدانی به این رقابت ها اعزام شد.

وی گفت: مسابقات با حضور قهرمانان کشورهای مدعی از جمله مراکش، اتیوپی و سایر کشورهای آفریقایی و اروپایی و در سطح عالی برگزار شد.

وی افزود: اعزام این تیم به رقابت های سوئد به خاطر دشواری های دریافت ویزا نامعلوم بود اما موفقیت این تیم را قبل از اعزام به این مسابقات پیش بینی کرده بودم.

به گزارش ایرنا، حسن شیرقوی، عضو تیم ملی دو و میدانی نیمه ماراتن کشور در آستانه اعزام به مسابقات جهانی سوئد از آمادگی جسمی خوب اما وضعیت نامساعد روحی اش به دلیل ناکامی در مسابقات انتخابی سهیمه المپیک ریو سخن گفته بود.

سرمربی تیم ملی دوهای استقامت، نیمه استقامت، فوق استقامت و ماراتن جمهوری اسلامی ایران نیز ادعا کرده بود که نخستین باری است که تیمی با این آمادگی از ایران در رقابت های بین المللی شرکت می کند.

روح الله گلستانی که از دوران نوجوانی مربی حسن شیرقوی است، نسبت به کسب نتیجه توسط این ورزشکار مراغه ای ابراز امیدواری کرده بود.

رقابت های دو و میدانی نیمه ماراتن در استکهلم سوئد به طور مرتب و سالی یک بار برگزار می شود و بزرگان دوهای استقامت در این مسابقات حضور می یابند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :