بهره برداری از ۲ طرح بزرگ عمرانی و زیربنایی با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر و شورای عالی مناطق آزاد کشور و جمعی از مسوولان محلی در شهرستان مرزی جلفا آغاز شد.

به گزارش تبریزمن،  این طرح ها شامل بهره برداری از پل روگذر هادیشهر با اعتبار هزینه شده ای افزون بر ۸۵ میلیارد ریال و تونل شماره ۲ محور مرزی جلفا – نوردوز با صرف اعتبار افزون بر ۱۵ میلیارد ریال بود.

پل روگذر هادیشهر در محل تقاطع خط آهن جنوب شهر به طول ۵۰۰ متر و به عرض ۱۲ متر در مدت سه سال توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران با همکاری راه و شهرسازی و شهرداری هادیشهر احداث شده است.

به گزارش ایرنا، این محل یکی از نقاط حادثه آفرین و پرتردد شهر هادیشهر بود که با احداث این پل ضمن تسهیل در تردد خودروها از بروز حوادث ناگوار و برخورد خودورها با قطارهای عبوری جلوگیری شد.

طرح تونل شماره ۲ محور مرزی جلفا – نوردوز به منظور جلوگیری از حوادث ناگوار منجر به فوت به طول ۱۱۸ متر و عرض ۹ متر احداث شده است.

این تونل جزو پروژه های راکد و نیمه تمام بود که با تخصیص اعتبار لازم و مساعدت های مالی منطقه آزاد ارس تکمیل شده است.

همچنین عملیات احداث تونل شماره ۳ مسیر حادثه خیز محور جلفا – نوردوز در محدوده گردنه ننم وای که همه روزه شاهد ریزش کوه و مسدود شدن جاده و بروز مکشلاتی در تردد کامیون های ترانزیت می شود با تخصیص اعتباری افزون بر ۱۳۵ میلیارد ریال آغاز شد.

این تونل به طول ۶۳۰ متر و عرض ۱۱ متر در مدت سه سال توسط منطقه آزاد ارس و راه و شهرسازی احداث می شود.

شهرستان جلفا با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۱۲۵ کیلومتر تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده که در طول عمر سه ساله دولت تدبیر و امید شاهد شکوفایی و آبادانی چشمگیر بوده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :