فرماندار ویژه خرمشهر گفت: ۲۰ گیت گذرنامه در مرز عراق برای آسان شدن تردد زائران عتبات عالیات در اربعین امسال ساخته می شود.

به گزارش تبریزمن، ولی الله حیاتی در خصوص دستاوردهای نشست فرمانده مرزبانی خوزستان و فرماندهان مناطق سوم و چهارم جمهوری عراق در فرمانداری خرمشهر افزود: در این نشست بر تامین زیرساخت های خدماتی، رفاهی و حمل و نقل عراق تاکید شد و بر اساس تصمیم، تعداد گیت های گذرنامه و شیفت کاری ماموران نیز افزایش می یابد.


وی ادامه داد: آسان شدن جابجایی و تردد زائران اربعین از مهمترین خواسته های طرف ایرانی از مسئولان عراق بود.

معاون استاندار خوزستان بیان کرد: بخشی از امکانات جمهوری اسلامی برای بهبود خدمات به زائران در خاک عراق مستقر می شود و شهرداری تهران نیز بخشی از خدمات خود به زائران را در عراق ارائه می دهد.

وی ابراز امیدواری کرد با تعامل و هم اندیشی دو سویه، بستر ارائه خدمات کیفی به زائران فراهم شود.

حیاتی اظهار کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی ریلی و جاده ای، فوریت های پزشکی و دستگاههای حمایتی و خدماتی نیز بر اساس برنامه ریزی در ایام اربعین در مرز شلمچه مستقر می شوند.

دیروز سفر جمعی از فرماندهان مرزبانی جمهوری عراق به ایران و شهرستان خرمشهر به منظور همفکری و هم افزایی برای خدمت رسانی به زائران عتبات عالیات در اربعین امسال و کاهش مشکلات زائران در تردد از مرز انجام شد.

سرتیپ «محمد احمد سکران» فرمانده مرزبانی منطقه چهارم عراق، سرلشکر ستاد «ظافر نظمی جمال» فرمانده مرزبانی منطقه سوم عراق، سرلشکر «زید ظفر حسین» مدیر اداره مرزی الشیب عراق و سرلشکر «صدام عبدالصاحب» مدیر دروازه مرزی شلمچه، در این هیات حضور داشتند.
همچنین سرتیپ دریایی «شهاب احمد محمد» کلانتر مرز عراق در بصره و سرتیپ «عبدالهادی» معاون کلانتر مرز بصره، با این هیات به خرمشهر رفتند.

بیش از ۵۸۰ هزار زائر در ایام اربعین سال گذشته از مرز شلمچه به عتبات عالیات سفر کردند که پیش بینی می شود این تعداد در سال جاری به بیش از یک میلیون تن افزایش یابد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :