مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز از کشته شدن ۲۰۰ هزار اصله درخت در سالجاری در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمدحسین حسن زاده، در اختتامییه نخستین جشنواره عکس فضای سبز تبریز اظهار کرد: پیش از این، تعداد درختان درون شهری تبریز ۷۰۰ هزار اصله بود که جهت حفاظت و صیانت از فضای سبز با کاشت ۲۰۰ هزار اصله درخت در سال جاری این رقم به ۹۰۰ هزار اصله افزایش یافته است.

وی هنر و فضای سبز را مکمل یکدیگر دانست و افزود: نخستین جشنواره عکس فضای سبز تبریز نیز در همین راستا برپا شد که طی آن با بررسی ۵۴۸ اثر در دو بخش حرفه ای و غیر حرفه ای با موضوعات فضای سبز تبریز، لاله های ائل گولی و عکس های تبریز قدیم، ۶۰ اثر در ۶ بخش با نظر هیئات داوران انتخاب شد.

حسن زاده با بیان اینکه فضای سبز تبریز یکی از محروم ترین بخش های توسعه شهری است، گفت: خوشبختانه در سال های اخیر و با تلاش و حمایت های ویژه استاندار آذربایجان شرقی و شهردار و اعضای شورای شهر تبریز، وضعیت فضای سبز تبریز در حال تحول و بهبود است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز مشکل کم آبی را اصلی ترین چالش پیش رو در فضای سبز تبریز عنوان کرد و افزود: برای رفع این مشکل چاره ای جز کاهش میزان مصرف آب و صرفه جویی نداریم.

حسن زاده از کاهش ۲۰۰ هزار متر مربعی سطح چمن کاری در تبریز جهت حفظ منابع آبی خبر داد و گفت: با حذف چمن کاری در سال گذشته، ۵۰۰ هزار متر مکعب در میزان مصرف آب در بخش فضای سبز تبریز صرفه جویی شده است.

به گفته وی، ممانعت از توسعه قسمت های چمن کاری یکی از مهمترین رویکردهای سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز در راستای بهره وری منابع آبی است.

وی همچنین از کاهش یک میلیون متر مکعب آب مصرفی برای آبیاری فضای سبز تبریز در یکسال گذشته خبر داد و گفت: این دستاورد حاصل سیاست های افزایش بهره وری و استفاده بهینه از آب خام در فضای سبز است.

نخستین جشنواره عکس فضای سبز تبریز در دو بخش «فضای سبز» و «لاله ها» با هدف اشاعه فرهنگ حفظ و گسترش فضای سبز، نگاه خلاقانه به فضای سبز شهر و پارک ها، دید هنری در رابطه با زیبایی های پارک ها و فضای سبز تبریز و نگاه چالشی نسبت به وضعیت موجود پارک های تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :