برای موفقیت و رسیدن به آرزوها، نمی توان نسخه ی واحدی برای همه پیچید. هر فردی با خصوصیات و شرایط خاص خود پا به عرصه هستی گذاشته است و در محیط متفاوتی مشغول زندگی می باشد. با این حال برخی موارد هستند که برای موفقیت ضروری و حیاتی اند. یعنی بدون برخورداری از این ویژگی ها، در حالت طبیعی نمی توان به موفقیت رسید و یا خوشبختی و هیجان را در زندگی تجربه کرد.

به گزارش تبریزمن، ۲۱ ویژگی ای که در ادامه برایتان آشکار خواهند شد، برای موفقیت لازم هستند اما به هیچ وجه کافی نمی باشند. هر فردی باید با توجه به شرایطی که در آن قرار دارد، تعدادی مورد به این لیست اضافه کرده و با انگیزه بالا نسبت به درک آن ها تلاش کند. در ضمن، ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که اگر پا را از ۲۱ سال فراتر گذاشته اید، باید با انگیزه و شدت بیشتری نسبت به درک این مفاهیم اقدام کنید و تغییر را هر چه زودتر ایجاد نمائید!

۱- عاشق اشتباهات و شکست ها شوید!

همیشه به یاد داشته باشید تا از اشتباهات خود درس گرفته و به وسیله آن ها رشد کنید. به خودتان و توانایی هایتان شک نداشته باشید. روزی فرا می رسد که به افسوس ها و اشتباهات خود خواهید خندید. شکست ها اجتناب ناپذیرند اما نباید به خاطر ترس از آنها، از انجام کارهای جدید جلوگیری کنید. این نکته را فراموش نکنید که انسان ها در زمان مرگ به خاطر کارهایی که انجام نداده اند بیشتر از کارهایی که انجام داده اند افسوس می خورند!

۲- به اغلب پیشنهادات جواب مثبت دهید!

گاهی اوقات خروج از منطقه آسایش و دست زدن به کارهای جدید و ماجراجویی، ممکن است ترسناک جلوه کرده و حتی نتایج بدی هم بر روی شما داشته باشند، اما سعی کنید اغلب اوقات به پیشنهادات جدید جواب مثبت دهید، این کار به شما کمک می کند تا ذهن بازتری داشته و فرصت های جدید را شناسایی کنید.

به این نکته نیز توجه کنید که منظور از پیشنهاد، پیشنهادات جدید، ماجراجویانه و در جهت رشد شما می باشند، نه پیشنهاد دورهمی در کافی شاپ یا حضور در مهمانی های …!

۳- ” کم، زیاد است! “

با انجام دادن چندین کار به صورت همزمان، وقت و انرژی خود را هدر ندهید. به جای آن سعی کنید تا در تعداد محدودی از کارها، حرفه ای شده و تلاش خود را روی آن ها متمرکز کنید. شب و روز کار کردن روی موضوعات مختلف و پراکنده، هیچ عایدی برای شما نخواهد داشت.

۴- احساسات خود را بیان کنید!

اگر فردی احساسات شما را آزرده می کند، با او روراست باشید و آنچه در دلتان هست را به زبان آورید. اگر کسی را دوست دارید، با او در میان بگذارید. از ابراز علاقه نترسید چون زندگی بسیار کوتاه و غیرقابل پیش بینی می باشد و معلوم نیست که در آینده بتوانید احساسات خود را بیان کنید یا نه. اجازه دهید تا اطرافیانتان بفهمند که در موردشان چگونه فکر می کنید.

احساسات خود را قورت ندهید. حداقل سعی کنید تا قورت ندهید!

۵- عاشق تغییر باشید!

تغییر، تنها اتفاقی است که می توانید ۱۰۰ درصد از وقوع آن مطمئن بوده و روی آن حساب باز کنید. تغییر، حتمی است و شما نمی توانید از آن جلوگیری کنید. سعی کنید با این موضوع کنار بیایید و آمادگی اش را داشته باشید.

۶- ” چیزی برای از دست دادن ندارید! “

گاهی اوقات، ترسِ از دست دادن داشته هایمان، ما را از انجام کارهای جدید باز می دارد. اما بیایید تا کمی واقع گرایانه به این موضوع نگاه کنیم. وقتی از دانشگاه فارغ التحصیل می شویم، به راستی هیچکدام از ما چیز زیادی برای از دست دادن نداریم، پس چرا به صورت حساب شده اقدام به ایجاد کسب و کار مورد علاقه خود نمی کنیم؟

می توان تضمین کرد که در بدترین حالت ممکن، ما مجبور خواهیم شد تا یک گام به عقب برداشته و بار دیگر نزد پدر و مادر خودمان بازگردیم. با این حال در بهترین حالت نیز زندگی رویایی در پیش رو خواهیم داشت. شکست پایان دنیا نیست و باید برای موفقیت داشته هایمان را بدهیم و چیزهای جدید را جایگزین آن ها کنیم.

مشخص کنید که برای موفقیت در آینده ای نزدیک، حاضر به فدا کردن کدام یک از داشته هایتان هستید؟ زمانتان؟ سرمایه تان؟ روابطتان؟ …

۷- به اینکه دیگران در قبال شما چه فکر می کنند، فکر نکنید!

اینکه اجازه دهید نظرات دیگران به صورت مستقیم روی تصمیمات شما اثرگذار باشند، بدترین تصمیمی است که می توانید در طول زندگی خود بگیرید. مشورت با دیگران بد نیست، اما نه اینکه خودمان و ندای درونی مان را نادیده بگیریم. پیروی بی قید و شرط از نظرات دیگران، احمقانه ترین کاری است که می توان انجام داد.

۸- با خود و دیگران روراست و صادق باشید!

همیشه باخودتان و دیگران روراست باشید. هیچ کس – و مهمتر از همه خودتان – را با دروغ فریب ندهید. با این کار اعتماد به نفس خود را نابود و روابط دوستانه و عاطفی تان را سست می کنید.

۹- با افراد جدید آشنا شوید!

شاید اینگونه به نظر نرسد، اما هر فرد جدیدی که شما با او آشنا می شوید، یک کوله پشتی پر از تجربه شخصی اش را در اختیار دارد و می تواند با اشتراک گذاری آن با شما، به شما کمک کند. با همه طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. داشتن آشنا و پارت! همیشه مفید است – مخصوصا در ایران!! – و از اینکه چه کسانی با همدیگر در ارتباط هستند و رفیقند، متعجب خواهید شد! تازه خواهید فهمید که دنیا چقدر جای کوچکی است…

۱۰- اوقاتی را به تنهایی سپری کنید

برای خود زمان اختصاص دهید. زمان های تنهایی فوق العاده اند و به شما این امکان را می دهند که دنیا را کشف کنید، راه حل مشکلات را پیدا کنید و در یک کلام، خود را بالا بکشید. پیاده روی، تماشای فیلم و این قبیل کارها را به تنهایی تجربه کنید، خواهید دید که کشف خود چه لذتی دارد! همیشه زمان مناسبی از روز را کنار گذاشته و در سکوت و انفراد، فکر کنید. ( + اطلاعات بیشتر )

۱۱- سوالات خوب بپرسید!

همانطور که قبلا هم گفتیم، هر انسان یک کوله بار از تجربه شخصی دارد که می تواند آن را با شما به اشتراک بگذارد. سعی کنید در مواجهه با انسان های موفق و باهوش، سوالات خوب بپرسید. سوال بپرسید و بیشتر گوش دهید تا اینکه حرف بزنید.

۱۲- به داشته های خود ارزش دهید!

استیو واندر، قدرت بینایی ندارد، اما استعداد شنوایی او برای تشخیص ریزه کاری های آهنگ های مختلف فوق العاده است. او روی این قدرت بالای شنوایی خود کار کرد و هم اکنون دارای ۲۵ جایزه گرمی (Grammy) می باشد. سعی کنید قدر داشته هایتان را دانسته و روی تقویت آن ها کار کنید.

۱۳- به دیگران کمک کرده و عشق بورزید!

هیچگاه قدرت بالای یک تعریف و تمجید ساده را دست کم نگیرید. کاری کنید که اطرافیانتان احساس خوبی داشته باشند. با این کار کائنات پشت شما بوده و این احساس خوب را به شما باز می گرداند ( حتما بخوانید ). تازه اینکه انسان ها قدرت بسیار بالایی در به خاطر سپردن افرادی که باعث ایجاد احساس خوشایند در آن ها شده اند را دارند.

۱۴- روی خودتان سرمایه گذاری کنید!

هیچ وقت پروسه ی یادگیری را متوقف نکنید. تحصیلات معمولی روزی به پایان می رسند اما زندگی یک سفر طولانی است که اگر در مسیر آن رشد نکنید، تحقیر و تضعیف خواهید شد.

مهارت تازه ای بیاموزید، کتاب تازه ای بخوانید، زبان تازه ای فرا بگیرید، کلاسی را بگذرانید، هیچ مشکلی نیست که چه موردی باشد، فقط همین کافیست که باعث رشد بیشتر شما می شود.

۱۵- کاری را انجام دهید که عاشقش هستید!

سعی کنید تا شغلی که انتخاب می کنید، همان چیزی باشد که عاشق انجام دادنش هستید و از انجام دادن آن احساس رضایت می کنید. در اینصورت در زمان کار، شما کار نخواهید کرد، بلکه کار شما به یک بازی لذت بخش تبدیل می شود و در این صورت است که خواهید توانست پیشرفت کنید و به درجات بالا برسید.

۱۶- عاشق خودتان باشید

اگر عاشق خودتان نباشید، هیچگاه لذت واقعی را در زندگی خود تجربه نخواهید کرد. برای خود عبارات مثبتی به کار ببرید و از حضور در مقابل آینه لذت ببرید. خود را تحسین کنید. همیشه! شما یکتا هستید و هیچ فرد دیگری مثل شما تا کنون وجود نداشته است. عشق و احترام به خودتان، باعث می شود تا دیگران هم همین احساس را نسبت به شما داشته باشند.

۱۷- یا پایین بیایید، یا کمک کنید بقیه بالا بیایند!

فرض کنید که تنها شما در کره زمین باقی مانده اید. تک و تنها هستید اما تمام ثروت عالم و امکانات آن برای شماست! اما آیا این ثروت عظیم برای شما ارزش و لذتی خواهد داشت؟

واقعیت این است که موفقیت و لذت زمانی معنی دارند که افرادی در کنارتان حضور داشته و شما را تحسین کنند. سعی کنید همزمان با پیشرفت خود، اطرافیان و دوستانتان را هم بالا بکشید. در غیراینصورت مجبورید برای لذت از زندگی و فرار از افسردگی، خودتان پایین بیایید!

۱۸- از زندگی لذت ببر!

همه ما اهداف و آرمان هایی را برای زندگی خود مشخص کرده ایم. شاید شما همین روزها در حال کار روی پروژه ای هستید! شاید آرزوهایی که برایشان تلاش می کنید در آینده برایتان لذت بخش نباشند یا اصلا نتوانید به آن ها برسید، بنابراین سعی کنید از موفقیت ها و شکست های کوچکی که در مسیر زندگی وجود دارند لذت ببرید.

۱۹- با خودتان رقابت کنید! همین…

مقایسه خود با دیگران را متوقف کنید. شاید شما خوشتیپ ترین فرد در مهمانی نباشید، شاید پولدارترین، قوی ترین، سریعترین نباشید، اما این موضوعات نباید شما را متوقف کند. به جای این مقایسه ها، امروز خود را با دیروز مقایسه کرده و سعی کنید عملکرد بهتری از خود به جای بگذارید.

تنها در اینصورت است که به حداکثر ظرفیت خود رسیده و موفق خواهید شد. به یک باره نمی توان موفق شد اما اگر عادت کنید تا هر روز اندکی پیشرفت را تجربه کنید، در آینده شگفت زده خواهید شد.

۲۰- ریسک های بزرگ انجام دهید!

کارهایی که می خواهید را انجام دهید! از شغل فعلی و نفرت بار خود استعفا دهید! از هواپیما بپرید! کسب و کارتان را شروع کنید! به فرد موردعلاقه تان سلام کنید! شاید همیشه در این ریسک ها جواب خوبی نگیرید اما در عوض همیشه جواب منفی هم نخواهید گرفت!

۲۱- بار دیگر خود و خواسته هایتان را کشف کنید!

برخی مواقع در میانه راه، مسیر خود و خواسته هایمان را گم می کنیم. فراموش می کنیم که می خواستیم چه و که شویم! بار دیگر زمان بگذارید و فکر کنید که به راستی برای چه کاری ساخته شده اید؟ موزیسین؟ کارآفرین؟ نویسنده؟ نقاش؟ باید کاری را پیدا کنید که به شما حس زنده بودن و هیجان بدهد. برای دیگران و به تحقق درآوردن رویایی دیگران کار نکنید. جهان نیاز به افرادی دارد که رویا و عشق خود را دنبال می کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :