رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: از مجموع ماموریت‌های تکنسین‌های اورژانس استان، ۲۲ درصد به ماموریت‌های تصادفی تعلق دارد.به گزارش تبریزمن، روزبه رجائی غفوری گفت: تکنسین‌های اورژانس در هفت ماهه امسال، در مجموع ۴۷ هزار و ۲۰۷ ماموریت انجام داده اند که ۳۶ هزار و ۸۶۰ مورد آن ماموریت غیر تصادفی و ۱۰ هزار و ۳۴۷ مورد تصادفی بوده است.

وی گفت: در قالب ماموریت‌های تصادفی در استان ۹ هزار و ۳۶۵ نفر و در قالب ماموریت‌های غیر تصادفی ۱۸ هزار و ۳۰ نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه تکنسین‌های این مرکز، فوت یکهزار و ۲۶۹ نفر را در ماموریت‌های غیر تصادفی در محل تائید کرده اند، گفت: در ماموریت‌های تصادفی نیز آمار تائید مرگ در محل به ۱۶۳ نفر می رسد.

رجائی غفوری گفت: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ آذربایجان‌شرقی در این مدت برای ۱۲ هزار و ۱۲۲ بیمار غیرتصادفی و ۸۴۱ مصدوم تصادفی اقدامات درمانی در محل انجام دادند.

وی در تشریح وضعیت ماموریت‌های غیر تصادفی این مرکز گفت: هشت درصد این ماموریت‌ها به بیماران قلبی اختصاص دارد و در این مدت دو هزار و ۹۶۶ بیمار قلبی از خدمات این مرکز استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: یکهزار و ۲۱۰ ماموریت مربوط به مشکلات تنفسی، یکهزار و ۸۷ ماموریت مربوط به سقوط از ارتفاع، یکهزار و هفت ماموریت به مسمومیت‌های غیر از مونوکسید کربن، ۵۷۰ مورد مربوط به بیماران دچار سکته مغزی و ۱۲۲ ماموریت نیز به مسمومیت با مونوکسید کربن اختصاص داشته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :