مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: ۲۲ پژوهش سرای دانش آموزی امسال دراستان ایجاد شد که یک چهارم تعداد پژوهش سراهای کشور را شامل می شود.

به گزارش تبریزمن، جعفر پاشایی روز سه شنبه درهمایش گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و سالروز تاسیس امور تربیتی، اظهارکرد: مغزافزار آموزش و پرورش آینده نگری است که این پژوهش سراها بر اساس آینده نگری با هدف تربیت دانش آموزان مستعد علمی و با ایمان راه اندازی شده است.

وی همچنین با بیان اینکه باید نسبت به استعدادهای دانش آموزان بی تفاوت نباشیم، تاکید کرد: درآزمایشگاه ها و کتابخانه های مدارس باید همیشه به روی دانش آموزان باز باشد و به دانش آموزان با ابزاری که دوست دارند آموزش داده شود.

پاشایی گفت: بر این اساس درک زبان و علایق دانش آموزان ضروری است و ابزارآموزشی مورد علاقه آنها باشد درآموزش مهیا شود تا درکنار آموزش و پرورش، شادی و نشاط را نیز از مدارس نگیریم.

وی خلاقیت، نوآوری، برنامه ریزی و آینده نگری را نقشه راه توسعه آموزشی دانست و افزود: درکنار آموزش، پرورش هم بسیار مورد تاکید است که امسال اعزام کاروان های دانش آموزی راهیان نور، برگزاری کنگره ۳۶ هزار شهید دانش آموز، احیا ۴۰ دارالقرآن دراستان و ۲۲ پژوهش سرای دانش آموزی از جمله اقدامات پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان است.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهردار تبریز نیز دراین مراسم ، گفت: آموزش و پرورش مهم ترین نهاد برای فرهنگ سازی و کاهش هزینه های حفاظت از محیط زیست، مدیریت پسماند و استفاده بهینه از منابع است.

محمدابراهیم رمضانی اظهارکرد: بعد تربیتی و پرورشی آموزش و پرورش در فرهنگ سازی صرفه جویی مصرف آب با وجود کاهش میزان آب سفره های زیرزمینی و مبارزه با آلودگی محیط زیست بسیار مهم است.

در این مراسم همچنین دو حافظ قرآن نونهال، قرآن تلاوت کردند و آیت الله شبستری به طرح سئوال از حافظان قرآن پرداخته و جوایزی به آنان اهدا کرد.

همچنین دراین مراسم از تعدادی مربیان فعال تربیتی تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :