دبیر هیات بازرسی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری درآذربایجان شرقی گفت: در جریان این انتخابات تعداد ۲۲۲ نفر سربازرس در شعبه های اخذ رای استان حضور خواهند داشت.

به گزارش تبریزمن، رهاد جلیل وند روز پنج شنبه در جمع بازرسان انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی در شهرستان ملکان، از افزایش دو برابری تعداد بازرسان صندوق های اخذ رای درانتخابات آینده نسبت به دوره قبلی خبر داد و افزود: در دروه قبل انتخابات تعداد بازرسان درآذربایجان شرقی به ازای هر۱۰صندوق یک بازرس وجود داشت در حالی که دراین دروه این تعداد بازرسان به دو هزار ۸۸۰ بازرس افزایش پیدا کرده است.

وی اظهارکرد: در انتخابات هفتم اسفند در هر صندوق یک نفر به عنوان بازرس استفاده خواهد شد.

جلیل وند، علت افزایش بازرسان انتخابات را نظارت و کنترل دقیق بر انتخابات اعلام کرد و گفت: در مناطق صعب العبور و روستایی نیز برای هر۱۰صندوق رای یک سربازرس و در مناطق شهری نیز برای ۲۰ شعبه یک بازرس در نظر گرفته شده است.

وی، هرگونه فیلم برداری از طریق تلفن همراه و سایر وسایل ارتباطی از شعبات اخذ رای را ممنوع خواند و اظهارکرد: هرگونه تخلف انتخاباتی از طرف مراجع قانونی و ذیصلاح رصد می شود و با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد.

جلیل وند ، در رابطه با افرادی که کارت ملی نداشته و یا به هر علتی در دسترس شان نباشد، گفت: طبق تمهیدات اتخاذ شده ادارات ثبت احوال در شهرستان ها آماده ارائه گواهی در این زمینه می باشند.

شهرستان ملکان با ۱۱۰هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۵۵کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.
این حوزه انتخابیه دارای یک کرسی در مجلس شورای اسلامی است که برای آن تعداد ۱۶ نفر رقابت خواهند کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :