رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از مسدود شدن ۲۵ پایگاه اینترنتی غیرمجاز و متخلف در حوزه انتخابات در سطح این استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، حجت الاسلام حکمتعلی مظفری در سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی آذربایجان شرقی، تاکید کرد: دستگاه قضائی با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی قاطعانه برخورد قانونی می کند.
وی افزود: دادگستری استان بدون هیچ گرایش سیاسی یا اِعمال نظر شخصی با هرگونه تخلفات انتخاباتی برخورد خواهد کرد که مسدود شدن بیش از ۲۵ سایت غیرمجاز اینترنتی از جمله این اقدامات بوده است.
مظفری با اعلام اینکه شعب ویژه در دادسرا راه اندازی شده است، یادآور شد: تمامی تحرکات و فعالیت های مربوط به انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری رصد می شود.
وی، ارائه اخبار و گزارشات مربوط به جرایم و تخلفات انتخاباتی به ویژه در شهرستان های حساس، ارزیابی و روند اجرای مصوبات کمیته تخلفات و جرائم انتخاباتی و بررسی تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی و ارائه راهکارهای پیشگیرانه را از جمله موضوعات مطرح ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی برشمرد.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به نقد و انتقاد کاندیداها از عملکرد دولت در زمان تبلیغات انتخاباتی، گفت: نقد دلسوزانه عملکرد یک مسئول امری پسندیده است و با شرع و قانون مغایرت ندارد اما نقد و انتقاد نباید منجر به تحقیر و توهین فرد یا افرادی بشود.
رضا مسعودی فر، دبیر ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات قبلی، گفت: پاسخ به استعلامات بیش از ۱۲ هزار نفر از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و ۸۵۰ نفر از کاندیداهای مجلس خبرگان از جمله این فعالیت های بوده است.
آذربایجان شرقی با جمعیت سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دارای ۱۳ حوزه انتخابیه و ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی و پنج نماینده در مجل خبرگان رهبری است.
انتخابات این دو مجلس هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :