مسئول استادیوم یادگار امام تبریزگفت: نگهداری استادیوم ۷۰ هزار نفری یادگار امام ره تبریز هزینه های فروانی دارد که با عقد قرارداد با باشگاه ها باید مبالغی را دریافت کنیم و این از رو امسال به طور جدی موضوع دریافت هزینه هر بازی در یادرگار امام از تیمهای لیگ برتری اجرا می شود و باشگاه ها باید هزینه های برگزاری بازی های خود را پرداخت کنند تا بازی های خود را بتوانندانجام دهند.

به گزارش تبریزمن، حبیب مقصودی در ادامه بین داشت : بازسایی و ترمیم چمن ورزشگاه یادگار امام تبریز مدتی است که آغاز شده است تا بااجرایی طرح گرمایش از کف این چمن در فصل سرما بدون هیچ مشکلی همراه باشد و تیم های تبریزی به راحتی بتوانند بازی های خود را انجام دهند.

وی افزود : امسال با حضور تیم ماشین سازی در کنار تیم تراکتورسازی در لیگ استادیوم یادگار امام به عنوان ورزشگاه میزبان این دو تیم انتخاب شده است تا در این استادیوم میزبان حریفان خود باشند که با این وجود باید تمامی مشکلات ورزشگاه برای برگزاری بازی ها برطرف شود.

حبیب مقصودی مسول استادیوم یادگار امام ره اظهار داشت: در چهار سال اخیر باشگاه تراکتورسازی ورزشگاه یادگار امام تبریز را برای انجام بازی های خود به سازمان لیگ و به AFC معرفی کرده است و تمامی بازی های این تیم در این ورزشگاه برگزار شده است . این در حالی است که تیم گسترش فولاد نیز قبل از ساخت استادیوم اختصاصی خود بازیهای خود را در این یادگار امام انجام می داد.

وی افزود: در سال های اخیر از مبالغ بلیط فروشی بازی های تیم تراکتورسازی و دیگر تیم های که دریادگار امام بازی های خود را برگزار می کردند هیچ مبلغی به حساب ورزشگاه یادگار امام و ورزش و جوانان تعلق نگرفته است و تمامی مبالغ حاصل از بلیط فروشی در چند سال اخیر به خود باشگاه ها تعلق گرفته است .

مسول استادیوم یادگار امام تصریح کرد: تمام هزینه های که برای استادیوم یادگار امام از جمله نگهداری چمن ورزشگاه ، صندلی ها و تمام هزینه های این ورزشگاه شده است از حساب خزانه دولت بوده است و باشگاه ها در این چند سال هیچ مبلغی را پرداخت نکرده اند.

وی تاکید کرد: تعویض صندلی های شکسته ، تامین روشنایی و آب استادیوم و هزینه های دیگر از بودجه جاری دولت که همان بیت المال است هزینه می شود در حالی که این پول باید برای توسعه و ایجاد فضا های ورزشی جدید شود را ما برای استادیوم یادگار امام هزینه می کنیم تا تیم های تبریزی میزبانی خوبی را داشته باشند.

حبیب مقصودی مسول استادیوم یادگار امام ره تصریح کرد : استادیوم یادگارامام شهر تبریز در حال حاضر ۲۵ هزار صندلی دارد که تعویض صندلی های شکسته هزینه های بسیار زیادی را دارد که ما در ماه های اخیر به جز ۲۵ هزار صندلی شکسته حدود ۱۷ هزار صندلی را جابه جایی و تغویض کرده ایم.

حبیب مقصودی افزود : در مورد پروژکتور های ورزشگاه یادگار امام نیز هزینه های بسیار زیادی شده است و در سال های اخیر تعویض لامپ های این پروژکتور ها هزینه بسیار زیادی داشته است که در کنار این پول هر ساعت استفاده از این پروژکتورها نیز بسیار بالا است.

مسول استادیوم یادگار امام ره بیان داشت : در حال حاضر ما به ۲۵ هزار صندلی نیاز داریم وباشگاه تراکتورسازی کند که دراین خصوص و باید باشگاه تراکتورسازی هزینه های خرید و نصب این صندلی را قبول کند چون شکسته شدن صندلی های استادیوم در بازی این تیم با نفت تهران بوده است ولی مدیران این باشگاه هیچ گونه همکاری با ما ندارند.

وی افزود : ما در ورزشگاه یادگارامام تبریز بهترین آب آشامیدنی را توسط تصفیه خانه های که راه اندازی کرده ایم دراختیار هواداران قرار داده ایم و این وظیفه ی ما است که بهترین خدمات رسانی را به هواداران کنیم.

مقصوی در ادامه بیان داشت : باشگاه تراکتورسازی تاکنون بر اساس قرارداد های که برای برگزاری بازی ها خود در ورزشگاه یادگار امام داشته است در چهار سال اخیر هیچ مبلغی را تاکنون پرداخت نکرده است و باتوجه به قراردادی که این باشگاه امضا کرده مبلغ بسیار زیادی را بدهکار است.

وی در مورد آخرین وضعیت چمن ورزشگاه نیز گفت: مسولیت تعویض و ترمیم چمن ورزشگاه بر عهده سازمان توسعه و نگهداری اماکن ورزش است ولی ما نیز تمام سعی و تلاش خود را می کنیم تا با در اختیار گذاشتن تمام امکانات کمک کنیم این پروژه به زودی به پایان برسد.

وی افزود : نگهداری از این چمن شرایط سخت و هزینه های بسیار زیادی را دارد که برای تامین این هزینه ها باید باشگاه های که در این استادیوم بازی های خود را برگزار خواهند کرد این هزینه ها را متقبل شوند.

مقصوی اظهار داشت : در بازی تراکتورسازی و نفت خسارت های بسیار زیادی به این ورزشگاه وارد شده بود که رختکن ها نیز بسیارخسارت دیده بودند که ما برای ترمیم و بازسازی رختکن تیم میهمان ۳۵دمیلیون هزینه کرده ایم که امیدوداریم با تامین اعتبار رختکن تیم میزبان رانیز ترمیم و بازسایی کنیم.

حبیب مقصودی مسول استادیوم یادگار امام ره افزود : ما در راستایی اینکه باید بتوانیم ورزشگاه را ر پا نگه داریم و بتوانیم از این استادیوم به خوبی مراقبت کنیم طبق قرارداد باشگاه هاباید مبالغی را دریافت کنیم و این از امسال به طور جدی اجرا می شود و باشگاه ها باید هزینه های برگزاری بازی های خود را پرداخت کنند تا بازی های خود را بتوانندانجام دهند.

وی افزود : طبق قراردادی که دو باشگاه ماشین سازی و تراکتورسازی امضا کرده اند با عمل کنند و هزینه های برگزاری بازی ها خودرا به حساب خزانه دولت واریز کنند تا این پول در راستایی توسعه ورزش استان و استادیوم یادگار امام هزینه شود.

وی در پایان افزود : در سال ۲۰۱۸ تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشور های اسلامی انتخاب شده است و نماد ورزشی این شهر نیز ورزشگاه یادگار امام است پس باید همه تلاش خود را کنیم تااین استادیوم به شرایط ایده آلی برسد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :