فرماندار هریس با اشاره به اینکه ۲۰ کیلومتر از بزرگراه ۹۰ کیلومتری تبریز- هریس – اهر تا زمان حاضر زیربار ترافیک رفته است، اظهارامیدواری کرد: تا پایان امسال ۳۰کیلومتر دیگر از این بزرگراه بهره برداری می شود.

به گزارش تبریزمن، صابر تقویمی در نشست پیمانکاران بزرگراه تبریز-هریس- اهر، پیشرفت کل فیزیکی این طرح را ۴۴ درصد اعلام کرد و گفت: در زمان حاضر ۴ شرکت پیمانکاری راه سازی در قطعه های مختلف در این طرح فعالند.

وی با اشاره به افزایش ۳برابری اعتبارات این طرح در سال جاری نسبت به سال ۹۴ از تامین اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریالی برای این طرح در سال ۹۵ خبر داد.

تقویمی با بیان این که پرداختی این طرح متناسب با کارکردهای پیمانکاران نبوده است ، گفت: با این حال کارهای اجرایی این طرح با همکاری پیمانکاران متوقف نشده است .

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۴مبلغ ۵۰میلیارد ریال از محل اسناد خزانه اسلامی و ۷۵ میلیارد ریال اعتبار ریالی به طرح مذکور تخصیص داده شد، گفت: تا زمان حاضر ۲۰۰ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی تخصیص یافته شده به این طرح به پیمانکاران تحویل داده شده است.

در این جلسه پیمانکاران با اشاره به مشکلات اجرایی و کمبود نقدینگی، بیمه کارگران را هم یکی از مشکلات خود مطرح کردند و مقررشد در صورت موافقت اداره کل تامین اجتماعی استان، در قبال بدهی شرکت های پیمانکار به بیمه ، اوراق قرضه از طرف دولت به سازمان تامین اجتماعی ارایه شود.

بزرگراه چهاربانده تبریز ـ اهر در سه قطعه در امتداد هم و شامل قطعه نخست به طول ۲۰ کیلومتر از تبریز تا خواجه، قطعه دوم به طول ۴۸ کیلومتر از خواجه تا گویجه بل و قطعه سوم به طول ۲۳ کیلومتر از گویجه بل تا اهر ساخته می شود.

شهرستان اهر در شمال شرق آذربایجان شرقی یکی از مناطق مهم گردشگری استان و حلقه اتصال مرکز استان اردبیل، مناطق مرزی آذربایجان و ارمنستان و شاهراه ارتباطی منطقه ارسباران است.

عملیات اجرایی بزرگراه اهر ـ تبریز از سال ۱۳۷۷ آغازشده است و در سفر سال گذشته رئیس جمهوری به استان بر سرعت بخشی در اجرای آن تاکید شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :