رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۳۳ میلیارد تومان مجموع حقوق ماهانه کارکنان حوزه بهداشت و درمان استان است که حدود ۱۲ میلیارد تومان آن از منابع داخلی خود علوم پزشکی تامین شده و مابقی از خزانه پرداخت می‌شود

به گزارش تبریزمن، محمدحسین صومی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته پرستار با بیان اینکه پرستاران بیشترین تعداد را در زمینه کادر درمانی دارند، اظهار داشت: بازار کار خوبی برای پرستاران وجود دارد و در کمتر رشته‌ای این میزان سطح اشتغال وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: برای جذب پرستاران نیز امکان جذب شرکتی وجود دارد و در مورد رسمی شدن تنها مسیر رسمی شدن بیمارستان‌های جدیدالاحداث است.

احداث بیمارستان در شهرهای آذرشهر، عجب‌شیر و سراب

صومی عنوان کرد: سعی داریم تا در تمام شهرهای استان با وجود بیمارستان فعال باشیم و در حال حاضر نیز در آذرشهر، عجب‌شیر و سراب بیمارستان در حال احداث است.

وی تاکید کرد: حقوق ۳۰ درصد افرادی که سال‌های قبل جذب حوزه بهداشت و درمان استان  شده‌اند توسط دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: با وجود مشکلات زیاد در تامین منابع مالی سعی شده تا تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان شرکتی وجود نداشته باشد.

وی افزود: ۳۳ میلیارد تومان مجموع حقوق ماهانه کارکنان حوزه بهداشت و درمان استان است که حدود ۱۲ میلیارد تومان آن از منابع داخلی خود علوم پزشکی تامین شده و مابقی از خزانه پرداخت می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تلاش می‌شود تا جایگاه پرستاران به صورت مطلوبی تکریم شود چرا که معتقدیم تکریم پرستاران موجب ارتقای وضعیت سلامت جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید صورت گیرد، گفت: یکی از مباحث مهم در زمینه خدمات استفاده از زنجیره‌های درمانی است و در این میان تنوع فعالیت‌ها موجب مشکلاتی می‌شود و نمی‌توانیم به صورت دقیق تعرفه‌گذاری کنیم.

صومی تاکید کرد: برخی حوزه‌های خدمات پرستاری مانند خدمات در منزل به کار بوده و می‌توانیم در این زمینه‌ها راحت‌تر اقدام کنیم.

وی یادآور شد: هر کسی به اندازه کاری که انجام می‌دهد باید دستمزد دریافت کند و این اولویت ما است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :