مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌شرقی گفت: در آستانه سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ۳۷۹ سری جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت این نهاد در استان اهدا شد.

به گزارش تبریزمن، بخش اعظم تامین هزینه جهیزیه این نوعروسان نیازمند توسط خیران، کمک‌های مردمی، پایگاه‌های مقاومت بسیج، مراکز نیکوکاری، منطقه آزاد تجاری ارس و بخش دیگری نیز در حدود ۱۵۰ میلیون تومان از منابع دولتی پرداخت شده است.

خبرگزاری فارس: 379 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‌شرقی به خانه بخت رفتند

وی با بیان اینکه ۲۵ نفر از این نوعروسان سادات بودند، ادامه داد: سرانه هر نوعروس تحت حمایت برای دریافت جهیزیه حداقل ۲ میلیون و حداکثر ۴ میلیون تومان می‌باشد.

دشتی از تشکیل ستادهای جهیزیه در ۱۸ شهرستان آذربایجان‌‌شرقی خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰ نوعروس تحت حمایت این نهاد در نوبت دریافت جهیزیه هستند.

دشتی ضمن دعوت از خیرین نیکوکار استان برای مشارکت در تامین جهیزیه نوعروسان تصریح کرد: این نهاد آماده جذب و جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیرین نیکوکار استان آذربایجان شرقی برای تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند  است.

به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی ضمن قدردانی از مساعدت خیران در تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند اظهار داشت: در سال گذشته هم ۲ هزار و ۸۰۰ سری جهیزیه با مساعدت خیرین نیکوکار استان به نوعروسان نیازمند اهدا شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: حمایت‌های کمیته امداد استان از نوعروسان و زوج‌های جوان مددجو علاوه بر کمک هزینه جهیزیه برخی خدمات مشاوره‌ای، آموزشی و فرهنگی را نیز شامل می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :