۶ امتیازی که در بازی رفت و برگشت مقابل الجزیره نصیب تراکتورسازان شد، تاثیر بسزایی در تعیین سرنوشت سرخپوشان در پایان فصل خواهد داشت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: در حالی که حواشی و مشکلات پیرامون باشگاه و نتایج نه چندان خوب باعث شده بود تا به نوعی سرخپوشان پرطرفدار فوتبال آذربایجان از روزهای خوب خود دور شده و حتی کمی تا قسمتی نیز وارد بحران شوند، پیروزی های پیاپی و صدرنشینی در گروه C لیگ قهرمانان آسیا، همه معادلات را به هم زد.

گل دقیقه نود و چند مهدی شریفی در بازی با سپاهان، شاید همان واکنشی بود که هم تیمی هایش بدان نیاز داشتند تا تلاش بیشتری برای کسب نتیجه به کار بسته و انگیزه بالاتری پیدا کنند.

به هر حال در صورتی که این وضعیت خوب در تیم تراکتورسازی پایدار بوده و مقطعی نباشد، می توان در خصوص بازی الجزیره و تراکتور در امارات به نکات زیر اشاره کرد:

یک – شش امتیازی شدن تراکتور در دوبازی در لیگ قهرمانان آسیا و وجود اختلاف امتیاز نسبتا کافی با دو تیم آخر جدول چهار تیمی رقابت ها در گروه سی، این امید را به صورت کامل در دل هواداران زنده می کند که سرخپوشان طلسم حذف شدن در دور گروهی مسابقات را خواهند شکست و برای اولین بار شاهد حضور پرشورها در دور حذفی خواهیم بود.

اگر شاگردان قلعه نوعی در بازی های خانگی نتیجه های خوبی گرفته و مقابل حریفان به برتری دست یابند، صعود کاملا در دسترس خواهد بود. البته هواداران نیز با حضور خود نقش مهمی را در به حقیقت پیوستن یا نپیوستن این موضوع خواهند داشت.

دو – تراکتورسازی با بازی های خوب خود در سه هفته اخیر برای حریفان خط و نشان کشیده است و خود را برای مسابقات لیگ و حضور دوباره در بین مدعیان آماده کرده، کسب سهمیه فصل آینده رقابت های لیگ قهرمانان در سالی که بسیار ناامید کننده آغاز شده و جام حذفی هم در کار نیست، می تواند خوش آیند باشد اما رقابت برای قهرمانی در هفته های پایانی ایده آل است.

ACL16_MD2_jazira_tractorsazi

سه – حضور قلعه نوعی در تراکتور علی رغم مخالفت ها و اعتراضاتی که در پی داشت، اما با صبر و حوصله این مربی و دوری از مسائل حاشیه ای، بازیکنان تیم توانستند روحیه موفقیت و انگیزه پیروزی را دوباره بدست آورده و در بازی ها دست برتر را داشته باشند.

از طرف دیگر این روزها اکثر بازیکنان تیم در روزهای اوج خود قراردارند که از این جمله می توان به بختیار رحمانی، سروش رفیعی، خالد شفیعی، شجاع خلیل زاده و سینا عشوری اشاره کرد. حضور مهدی شریفی، نانگ، رامسی، ایوب کلانتری، مهدی کیانی و فرزاد حاتمی در ترکیب تیم نیز خود نقطه قوت سرخپوشان است.

حال باید منتظر ماند و دید که در بازی یکشنبه پیش رو، تیم اول فوتبال آذربایجان چه نتیجه ای برابر پرسپولیس و هوادارانش که به خاطر رایگان بودن بلیط، به استادیوم هجوم خواهند آورد، کسب می کند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :