سرخپوشان تراکتورسازی موفق شدند سه امتیازی فوق العاده ارزشمند و با اهمیت را در خانه بدست آورند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: تراکتورسازی عصر روز گذشته موفق شد در دیداری خانگی مقابل فولاد خوزستان به برتری دست باید. دو تیم در حالی مقابل هم قرار گرفتند که در دوران خوبی را به سر می بردند و خواهان ادامه این روند بودند.

با این حال شاگردان قلعه نوعی موفق شدند در غیاب هوادارانشان تا دقایق پایانی انگیزه خود را حفظ کرده در نهایت نیز برنده دیدار شوند. در ادامه نگاهی داریم به چند نکته از این دیدار:

۱- پیروزی در قلعه تایم؛ انگیزه بالای سرخپوشان

امیرقلعه نوعی حتی در اولین سال های حضور خود در استقلال نیز در دقایق ۹۰+ چندین امتیاز تعیین کننده گرفت و همین امتیازات در پایان فصل کمک های زیادی به تیمش کردند. این اتفاق و گلزنی در ثانیه های پایانی آنقدر ادامه پیدا کرد تا واژه قلعه تایم رسمیت یافت!

حال بار دیگر تیم امیرقلعه نوعی که این بار تراکتورسازی بود، موفق شد در ثانیه های پایانی بازی یکی از تعیین کننده ترین سه امتیازهای فصل خود را در مقطع بسیار حساسی از فصل بدست آورد.

اینکه سرخپوشان تا آخرین لحظات بازی دنبال کسب سه امتیاز بودند و انگیزه خود را پس از دریافت دو گل ناامید کننده حفظ کردند، خود نشانه سیار خوبی برای هواداران تیم می باشد و آن ها را به آینده امیدوار می کند.

IMG_7461

۲- باز هم پنالتی، باز هم تراکتور

در بازی های اخیرسرخپوشان در رقابت های لیگ برتر، وقوع خطا در محوطه جریمه و ایجاد فرصت پنالتی، چیز عجیبی نبوده است و بارها شاهد آن بودیم. شاید تراکتور در این فصل تیمی بوده که از پنالتی بیشترین گل ها را دریافت کرده و امتیاز از دست داده است!

در بازی با فولاد، شاگردان اسکوچیچ دو بار موفق شدند به ضربه پنالتی دست یافته و دروازه تراکتور را باز کنند. موضوعی که در سطح اول فوتبال کشور و با وجود بازیکنان با تجربه تراکتور کمی عجیب به نظر می رسد. به هر حال سرخپوشان برای راحت تر شدن مسیر خود در صعود به رده های بالای جدول، نباید در محوطه جریمه حرکات اضافی انجام داده و به حریفان پنالتی دهند.

۳- ایرانپوریان ۵ گله؛ بهترین گلزن تراکتور!

شاید باورش سخت باشد اما محمد ایرانپوریان، مدافع کناری تراکتورسازی، در حال حاضر با به ثمر رساندن ۵ گل، بهترین گلزن سرخپوشان در رقابت های لیگ برتر می باشد. جالب اینکه دو گل از این ۵ گل را نیز در بازی های رفت و برگشت مقابل فولاد خوزستان به ثمر رسانده است.

بعد از رفتن ادینهو از تراکتور، نوار آقای گلی مهاجمان این تیم در لیگ برتر نیز پاره شد و در حال حاضر یک مدافع بهترین آمار را در بین بازیکنان در اختیار دارد. البته اکثر گل های ایرانپوریان از پنالتی به ثمر رسیده است اما نبود یک مهاجم ششدانگ و گلزن در تیم، کاملا عیان است.

IMG_7362

۴ – سه امتیاز حساس، در بهترین زمان ممکن

تساوی استقلال، استقلال خوزستان، ذوب آهن و شاید پرسپولیس مقابل صبای قم، باعث شد تا فرصت خوبی برای سرخپوشان تراکتورسازی ایجاد شود و امکان نزدیک شدن به صدرنشینان فراهم گردد.

که همینگونه هم شد و فاصله ۹ و ۱۰ امتیازی تراکتور با صدرجدول، این هفته به ۸ و ۷ امتیاز کاهش پیدا کرده است و اگر بازی هایی که در هفته های آینده برگزار می شوند را در نظر بگیریم، امکان صدرنشینی و حضور در کورس قهرمانی برای تراکتور کاملا محتمل است.

اختلاف در حال حاضر بین تیم های اول تا هفتم جدول رده بندی بسیار نزدیک بوده و همه این هفت تیم شانس کسب سهمیه را دارند. اما با توجه به اینکه ۴ تیم اول راهی رقابت های آسیایی خواهند شد، باز هم نمی توان مسیر آسانی را برای قلعه نوعی و شاگردانش متصور بود.

با این حال آنچه که مشخص است، اینکه تراکتورسازی می تواند با ادامه روند فعلی و نباختن مقابل حریفان قدر، نتایج خوبی را در پایان فصل مشاهده و به اهدافی که پیش از این دست نیافتنی بودند، دست یابد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :