مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه سال گذشته ۴۰ کودک بهزیستی را به خانواده‌های متقاضی فرزندخوانده تحویل دادیم، گفت: ۴۰۰ خانواده در این استان در نوبت پذیرش فرزندخوانده از بهزیستی قرار دارند.

به گزارش تبریزمن، محسن ارشدزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تا پایان سال ۹۴، تعداد یک هزار و ۳۳۰ کودک بد سرپرست را شناسایی کردیم که از این تعداد ۳۰۰ نفر را در ۲۱ خانه کودک نگهداری می کنیم و مابقی را تحویل اقوام و آشنایان داده‌ایم و با پرداخت مبالغی تحت عنوان امداد ماهیانه تمام تلاش خود را صورت می‌دهیم که کودکان حتی‌الامکان نزد یک خانواده بزرگ شوند.

وی با بیان اینکه در مورد ۳۰۰ کودکی که در خانه‌های کودک نگهداری می‌شوند موفق به یافتن اقوام مورد اعتماد نشده‌ایم، افزود: این ۲۱ خانه به استثناء شیرخوارگاه توسط افراد خیر و موسسات غیر دولتی اداره می‌شود و در تلاشیم در تمام شهرستان‌های استان خانه کودک دایر کنیم تا همه اقشار جامعه در این امر دخیل شوند.

ارشدزاده، مهمترین مشکل کودکان بهزیستی را نیازمندی آنها به توجه و عواطف انسانی دانست و اضافه کرد: در سال ۹۴ حدود ۷۰۰ سبد غذایی و لباس با ارزش هر کدام یک میلیون تومان توسط خیران مهیا شد تا این کودکان در کنار سرپرست و قیم خود زندگی کنند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه سال گذشته ۴۰ کودک بهزیستی را به خانواده های متقاضی فرزند خوانده تحویل دادیم، گفت: ۴۰۰ خانواده در استان در نوبت پذیرش فرزندخوانده از بهزیستی قرار دارند.

این مسئول خاطرنشان ساخت: وضعیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تحصیلی افراد متقاضی فرزندخوانده به دقت بررسی می‌شود و متقاضیانی که امتیاز بالاتری نسبت به سایرین داشته باشند در نوبت قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه تا کنون احکام فرزندخواندگی هیچ کدام از خانواده‌های متقاضی لغو نشده است، افزود: کودکان بهزیستی را در ابتدا به مدت ۶ ماه تحویل خانواده متقاضی می‌دهیم و بعد از تائید نحوه مراقبت حکم دائمی فرزندخواندگی صادر می‌شود.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :