رونمایی بیش از ۴۰۰ کیت ژنتیکی که با حضور مدیران استانی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مرکز تحقیقات بیمارستان بین المللی تبریز صورت گرفت.

به گزارش تبریزمن، سرپرست مرکز تحقیقاتی بیمارستان بین‌المللی تبریز پیش از ظهر امروز در این مراسم اظهار کرد: کیت‌های تشخیصی یکی از محصولات شرکت دانش بنیان نوع آوران برتر است که قابلیت تشخیص بیماری و نوع روش‌های درمانی آن را دارد این محصول در مرکز تحقیقات بیمارستان بین‌المللی بومی‌سازی شده است و تا سال بعد وارد بازار خواهد شد.

امیر منفردان در جلسه رونمایی از کیت‌های تشخیصی، اصلی‌ترین معضل جامعه پزشکی را تشخیص‌های زودرس اعلام کرد و گفت: تشخیص‌های زودرس یکی از معضل‌های جامعه پزشکی امروز ما است ما باید قبل از ورود بیماری یک پیش آگاهی داشته باشیم و این را بدانیم که آیا این بیماری در فرد اتفاق می‌افتد یا نه و اگر اتفاق می‌افتد میزان شدت آن چقدر است خوشبختانه همه این اطلاعات به وسیله این کیت‌ها قابل دسترسی است.

وی بومی‌سازی کیت‌های تشخیصی را در تبریز گام موثر در علم پزشکی کشور عنوان کرد و افزود: امروزه در دنیا استفاده از کیت‌های تشخیصی به عنوان روش‌های پیش آگهی کننده بسیار رایج است اما جامعه ما با توجه به هزینه‌های زیاد، توانایی استفاده از این روش‌ها را ندارد برای کاهش این هزینه‌ها ما کیت‌هایی که در انحصار امریکا و اروپا است در این مرکز تحقیقات با هزینه‌های کم بومی‌سازی کردیم.

سرپرست مرکز تحقیقات بیمارستان بین‌المللی تبریز که قائم مقام شرکت دانش‌بنیان نوع آوران برتر نیز است در تشریح عملکرد این کیت‌ها گفت: سرطان در جامعه ما یک معضل است به همین دلیل ما اصلی ترین طیف تحقیقاتی خود را به بخش سرطان اختصاص داده‌ایم این تشخیص در حد حرف نیست ما با هزینه پایین به وسیله کیت‌های ژنتیکی این شناسلیی را انجام می‌دهیم.

منفردان هدف از بومی‌سازی کیت‌ها را کاهش هزینه‌های درمان بیان کرد و افزود: با توجه به اینکه از نظر تجاری این کیت ها وارداتی است و استفاده از آن برای تشخیص بیماری هزینه هنگفتی برای بیماران دارد ما با بومی‌سازی این تکنولوژی هزینه بیماران به میزان قابل توجه کاهش می‌دهیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :