مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی وجود ۴۷ منطقه نمونه گردشگری در استان ‌را فرصتی مناسب برای سرمایه‌‌گذاری در بخش گردشگری استان دانست.

به گزارش تبریزمن، فرزین حق‌پرست در همایش معرفی طرح منطقه نمونه گردشگری جزیره اسلامی، با اشاره به تاکید انجام گرفته در سند تدبیر و توسعه استان بر بحث سرمایه‌گذاری، اظهار داشت: ۷ هسته کلیدی در آن به محوریت بخش‌های مختلف استان مشخص‌شده است و امید می‌رود در سایه تدابیر اندیشیده شده و اجرایی‌کردن تصمیم‌های گرفته‌شده در این حوزه شاهد رونق روزافزون گردشگری استان باشیم.

 

فرزین حق پرست

وی افزود: با توجه به مطرح‌شدن پروژه‌های گردشگری در سند تدبیر و توسعه، با اجرایی‌شدن این اهداف، سند تدبیر و توسعه صنعت گردشگری نیز گسترش خواهد یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، با اشاره به جاذبه‌های گردشگری موجود در استان خاطرنشان کرد: مناطق طبیعت‌گردی، روستاهای هدف گردشگری، موزه‌ها و خانه‌های تاریخی، مجتمع‌های آب‌درمانی و وجود نوار ساحلی ارس، سرمایه‌گذاران را برای حضور و سرمایه‌گذاری در این استان مجاب می‌کند.

وی افزود: گردشگری حلال نیز یکی از بحث‌های مهم روز گردشگری ایران است، که ریاست سازمان بر این موضوع تأکید داشته و باید زیرساخت‌های این گردشگری فراهم شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :