سرمربی پرتغالی تراکتورسازان با بازگشت پرشور خود به تمرینات تیم، امیدوار است تا بار دیگر سرخپوشان را به روز های اوج خود بازگرداند.

به گزارش تبریزمن، سرخپوشان فوتبال آذربایجان در هفت هفته گذشته رقابت های لیگ برتر به هیچ وجه نتایج خوبی در حد نام تراکتورسازی کسب نکرده اند و باعث بهت و نارضایتی هواداران فوتبالدوست استان شده اند.

اشتباهات مدیریتی تیم در یارگیری و نیز حواشی زیادی که پیرامون باشگاه توسط برخی افراد ایجاد شد، مزید بر ناآماده بودن بازیکنان سرباز و عدم هماهنگی تازه وارد ها شد تا باخت ها و تساوی های نا امید کننده زیادی در طول دوران ابتدایی فصل شکل گرفته و هم کادرفنی و هم هواداران را زیر فشار قرار داد.

با این حال با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن رقابت های فوتبال در ایران و نیز هفته های نسبتا پر تعداد پیش رو، روزنه هایی از امید همچنان وجود دارند و شاید همین روزنه های امید باعث شده تا مدیریت و کادرفنی تراکتورسازی همچنان در صندلی های خود باقی بمانند.

در ادامه نگاهی داریم به تغییر و تحولات محتمل ایجاد شده در تعطیلات پیش رو برای باشگاه تراکتورسازی که می تواند روند تیم را تغییر داده و دوباره سرخپوشان را به مدعی اصلی قهرمانی تبدیل کند.

[ حضور دوباره و پرتعداد پرشورها در یادگار و شهرستان ها ]

عدم استقبال هواداران تراکتورسازی بنا به دلایل مشخصی که پیش از این بارها و بارها در خصوص آن مطالبی منتشر شده است، هم هیجان و هم نتیجه را از بازی های تراکتورسازی گرفته است.

سه بازی ابتدایی فصل که می توانست ۹ امتیاز شیرین خانگی را در همان آغاز کار به جمع اندوخته های سرخپوشان اضافه کرده و کار را بر رقیبان بسیار سخت تر کند، با این حال استقبال کمی که از این بازی ها به عمل آمد روی بازیکنان تیم و به خصوص ایرانی های تازه وارد به تراکتور که انتظار حضور پرشورتری داشتند را تحت تاثیر قرار داده و روی بازی آن ها تاثیر گذاشت.

بدون شک حضور دوباره سی هزار نفری در بازی های معمولی تیم و نیز استقبال غیرقابل پیش بینی در شهرستان ها بار دیگر خونی تازه در رگ های تیم محبوب آذربایجان جاری کرده و امتیازات زیادی را به اندوخته های این تیم اضافه خواهد کرد.

تراکتور

[ چرخش دوباره چرخ های تراکتور با هماهنگی کامل بازیکنان ]

با وجود اینکه مدت زیادی از آغاز رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور گذشته است و تعطیلات نیز فرصت خوبی را برای هماهنگی بیشتر بازیکنان فراهم کرده اند، با این وجود هنوز میل به حمله و بازی جنگنده در اکثر بازیکنان تیم مشاهده نمی شود.

ترکیب فصل گذشته سرخپوشان سرشار از انرژی و انگیزه قهرمانی بود، با این وجود در حال حاضر چنین موردی یکی از اصلی ترین فاکتورهای گم شده سرخپوشان می باشد.

باید دید پس از شروع دوباره رقابت های لیگ برتر، تونی الیویرا که خود نشان می دهد سرشار از انگیزه است، خواهد توانست این انگیزه را به بازیکنان تیم هم تزریق کند یا خیر.

تراکتور

[ موتور گلزنی حمزه روشن خواهد شد؟ ]

مهاجم تونسی که برای جانشینی ادینهو، ماشین گلزنی فصل گذشته تراکتورسازی، به عنوان گرانترین بازیکن خارجی رقابت های لیگ برتر به تبریز آمده بود در بازی ها و هفته های گذشته نتوانست آنطور که باید و شاید انتظارات را برآورده کرده و برای هم تیمی هایش مفید واقع شود.

با این حال هتریک او در بازی دوستانه مقابل هرماس، شاید امیدها را برای هواداران زنده کند، با این حال همچنان باید منتظر ماند و دید که حمزه در ادامه رقابت ها خواهد توانست روند گلزنی های خود را آغاز کند یا نه. بدون شک در صورتی که حمزه به روز های خوبی نرسد، نتیجه بازی هم تیمی هایش نیز چندان مساعد نخواهد بود. در طرف مقابل نیز مهرداد بایرامی کمتر از حمزه نیست و همانند او روزهای خوبی را سپری نمی کند.

حمزه

[ بازگشت دوباره سرباز های خاک خورده ]

محمدرضا اخباری، استثنای این قسمت از نوشته ماست. دروازبان جوان تیم تراکتورسازی در طول فصل جاری بارها و بارها توانسته مانع فرو ریخته شدن دروازه اش شده و امتیازات و گل های زیادی برای سرخپوشان بخرد.

با این حال سربازهای دیگر همچون سینا عشوری، بختیار رحمانی و سروش رفیعی به هیچ وجه در بازی های اخیر در حد خود ظاهر نشده و انتظارات را برآورده نکرده اند.

هر کدام از بازیکنان نام برده شده، به اندازه ای در سال های گذشته کیفیت بالای خود را نشان داده اند که مدیریت بی تجربه ی تراکتورسازان با چشم پوشی از ناآمادگی آن ها، اقدامات لازم را برای افزودنشان به ترکیب تیم را انجام دادند. با این حال این غفلت هم اکنون تاثیرات سوء خود را نشان داده و در نتایج تیم خود را بروز می دهد.

بدون شک بازگشت دوباره این بازیکنان به روزهای اوج خود بدون شک لرزه بر اندام حریفان تراکتورسازی خواهد انداخت.

سروش

[ پایان سنگ اندازی فدراسیون و اشتباهات غیرعمدی داوری! ]

تراکتورسازان به لطف تصمیمات فدراسیون یک بازی از حضور هواداران خود محروم شده است و سال گذشته نیز همین تصمیمات در کنار داوری های عجیب باعث شد تا قهرمانی حتمی سرخپوشان ناممکن شود.

بدون شک در صورتی که تمرکز ها اندکی از آذربایجان خارج شده و قاضیان فوتبال نیز اندکی انصاف و عدالت را سرلوحه تصمیمات خود قرار دهند، بدون شک تراکتورسازان خواهند توانست در کنار موارد ذکر شده قهرمانی را از آن خود نمایند.

فغانی (4)


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :