دیدار سرخپوشان آذربایجان با قرمزهای پایتخت بدون شک حساس ترین بازی هفته هفتم است که می تواند سرنوشت آن ها در ادامه رقابت های لیگ برتر را تعیین کند.

به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران برای حفظ شانس قهرمانی خود در رقابت های لیگ برتر، چاره ای جز کسب سه امتیاز کامل در رقابت حساس روز جمعه نخواهند داشت. در ادامه نگاهی داریم به ۵ نکته جالب توجه در خصوص این دیدار:

[ ۱- برانکو و سایه سنگین اخراج ]

پرسپولیسی ها که چند فصلی می شود دچار بحران شده و علاوه بر صندلی مدیریت باشگاهشان، رتبه در جدول رده بندی خوبی نیز ندارند امسال با حضور پروفسور کروات امید های زیادی برای حضور در جمع مدعیان و کسب عنوان قهرمانی  داشتند، اما این امید ها خیلی زود و در همین هفته های ابتدایی لیگ برتر، با نتایج ضعیفی که متحمل شده اند، در آستانه برباد رفتن است.

قرمز های پایتخت هر چند بازی های خوبی را از خود به نمایش گذاشته اند، اما در گلزنی و کسب نتیجه آخر، ناکام بوده اند. همین بازی های خوب باعث شده تا هواداران همچنان به حمایت های خود از برانکو ادامه دهند اما شاید باخت به تراکتورسازی و در نتیجه ۴ امتیازی ماندن پس از ۷ هفته، شیشه ی عمر مرد کروات و سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان را شکسته و به حضور او در ایران خاتمه دهد.

برانکو

[ ۲- تراکتور میزبان و فرصتی عالی برای آشتی هواداران با استادیوم]

در چند بازی برگزار شده در استادیوم یادگار امام و حتی دیدار های انجام شده در سایر شهر ها، شاهد استقبالی اندک و نه چندان خوشایند از بازی های تراکتورسازی بودیم. شاید روند نتیجه گیری و اتفاقات فصل گذشته اصلی ترین دلایل عدم حضور هواداران در استادیوم باشند اما به هر حال بازی حساس با پرسپولیس و کسب نتیجه ای خوب در این دیدار خانگی، بار دیگر می تواند شور و هیجان و اشتیاق بالایی را در بین مردم ایجاد کرده و آن ها را برای حمایت از تیم در بازی های پیش رو آماده کند.

تراکتورسازی

[ ۳- تونی و عهدی دوباره با هواداران برای قهرمانی]

در صورتی که سرخپوشان فوتبال آذربایجان موفق به کسب سه امتیاز کامل دیدار برای پرسپولیس شوند، مطمئنا گام بسیار بلندی در جهت قهرمانی تیم برداشته خواهد شد. حمایت هواداران از تونی مثل گذشته ادامه خواهد داشت و با هماهنگی بیشتر بازیکنان در تعطیلات پیش رو، قدرت تیم چند برابر خواهد شد.

قهرمانی در لیگ برتر آرزویی است که پیرمرد پرتغالی و هواداران تیم در چند فصل اخیر با تنها کمبود یکی دو امتیاز از بدست آوردن آن محروم مانده اند و شاید کسب آن در پایان فصلی که با حواشی و سختی های بسیار زیاد آغاز شده است، شیرینی دو چندانی داشته باشد.

تونی (5)

[ ۴- حضور دوباره فرشاد احمدزاده در تبریز]

با توجه به تعداد بالای مصدومان و محرومان پرسپولیس برای بازی مقابل تراکتورسازی، احتمالا حضور احمدزاده در ترکیب اصلی این تیم قطعی است. بازیکن جوان و تکنیکی روز جمعه بار دیگر به تبریز و استادیوم یادگار امام قدم خواهد گذاشت اما این بار تجربه ای متفاوت را رقم زده و به طرف دروازه تراکتورسازی حمله ور خواهد شد.

احمدزاده در زمان حضور خود در فوتبال آذربایجان و تراکتور، بازی های خوب و پرتلاشی را برای این تیم به انجام رسانده و چند گل زیبا و خاطره انگیز هم به نام خود ثبت کرد. با این حال حضور او در پرسپولیس شاید اندکی باعث آزرده خاطری برخی هواداران شود. حضوری که با نتایج ضعیف پرسپولیس، شاید پشیمانی خود احمدزاده را نیز در پی داشته است.

باید دید واکنش هواداران و احمدزاده به تقابل در برابر هم چگونه خواهد بود.

[ ۵ – سه امتیاز حساس برای بقا در کورس قهرمانی]

شاگردان حسین فرکی و پرویز مظلومی در تیم های سپاهان اصفهان و استقلال تهران عملکردی ستودنی و قدرتمند را تا بدین جای رقابت های لیگ برتر از خود به نمایش گذاشته اند. این دو در حال حاضر اصلی ترین مدعیان قهرمانی اند و باید دید در ادامه رقابت ها تیم های مدعی تراکتورسازی، فولاد، نفت تهران و همین پرسپولیس توان حضور در کورس قهرمانی را خواهند داشت یانه.

با این وجود امر مشخص این است که سه امتیاز حساس دیدار روز جمعه تراکتور و پرسپولیس، نقشی اساسی برای بازگشت به جمع بالانشینان جدول رده بندی خواهد داشت. شاگردان برانکو در صورت باخت تقریبا رقابت برای قهرمانی را از دست خواهند داد و سرخپوشان آذربایجان نیز به هیچ وجه راضی به از دست دادن سه امتیاز این دیدار خانگی نخواهند شد. باید دید چه نتیجه ای در این دیدار حساس رقم می خورد…

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :